Pielęgnacja skóry latem

Nadeszło lato, czy wiesz jak możesz zadbać o swoją skórę w tą wyjątkową porę roku?

Twoja skóra po zimie może być sucha i wrażliwa, a nagła zmiana temperatury może niekorzystnie wpłynąć na strukturę i wygląd cery, dlatego należy zadbać o jej odpowiednią pielęgnację.

Z pomocą przyjdzie nam trzyetapowy zabieg hydrodermabrazji DermaClear, który przywraca skórze blask, złuszcza martwy naskórek oraz odżywia skórę tak, aby odpowiednio przygotować ją na wakacje!

Gdy mamy już odpowiednio oczyszczoną skórę, możemy przejść do kolejnego kroku – odpowiednie dotlenienie i regeneracja skóry.

Podczas lata skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, co powoduje jej przedwczesne starzenie, a także wpływa na jej wygląd. Warto zadbać o nią kompleksowo za pomocą japońskiego masażu twarzy Kobido-Up. Jest to intensywny zabieg, który działa na głębokie struktury skóry. Dzięki niemu skóra staje się mocniejsza i poprawia się jej napięcie, a ponieważ działamy na nią głębiej, możemy ją również intensywnie odżywić za pomocą składników aktywnych zawartych w hydrolacie użytym do masażu. Regularne wykonywanie masażu pomogą Twojej skórze szybciej się zregenerować, a dodatkowo dotlenią i ujędrnią.

Kolejnym zabiegiem, który zadba o Twoją skórę latem jest rytuał ESTHEMAX wykonywany z użyciem peelingu enzymatycznego i kawitacyjnego, które dogłębnie oczyszczają pory, rozjaśniają i wygładzają skórę. Głównym etapem zabiegu jest dobierana indywidualnie przez kosmetologa hydrożelowa maska algowa, która pomaga utrzymać nawilżenie skóry, dodając jej blasku. Przywraca skórze jędrność, elastyczność oraz poprawia koloryt skóry.

Świetnym zabiegiem, który można wykonywać przez cały rok, również latem, jest biorewitalizujacy peeling medyczny na bazie kwasu TCA. Łączy on w sobie właściwości liftingująco-odmładzające, oczyszczające i rozjaśniające, a przy tym, co ważne przy wysokim nasłonecznieniu, nie zawiera substancji światłouczulających. Peeling jest bezinwazyjny, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Następuje widoczna poprawa jakości skóry, rozjaśnienie i ujędrnienie.

Poza regularnymi wizytami w profesjonalnym gabinecie, nie zapominajmy latem o odpowiedniej pielęgnacji domowej! Jest to szczególnie ważny krok, który pozwoli przedłużyć efekty zabiegowe.

Latem nasza skóra szczególnie potrzebuje nawilżenia i lekkich kosmetyków, które odżywią naszą skórę, ale nie pozostawią grubej, nieprzepuszczalnej dla skóry warstwy.

Najważniejszym produktem, który powinien znaleźć się w naszej kosmetyczce latem, jest krem z wysokim filtrem SPF! Zapewni on nam ochronę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego na skórę, redukując ryzyko poparzeń, fotostarzenia, raka skóry i innych problemów związanych z nadmiernym narażeniem na słońce. Warto stosować go regularnie, zwłaszcza podczas ekspozycji na słońce przez dłuższy czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej letniej pielęgnacji zapraszamy na bezpłatną konsultację kosmetologiczną w Besthetic Clinic, podczas której dobierzemy dla Ciebie pielęgnację domową oraz spersonalizowany plan zabiegowy odpowiedni dla Twojej cery!