Zamykanie naczynek na twarzy — skuteczne zabiegi

Zmiany w wyglądzie skóry mogą być przyczyną ogromnego dyskomfortu i utraty pewności siebie. Wiele osób mierzy się z problemem rozszerzonych i popękanych naczynek na twarzy, nogach, a także innych częściach ciała i są one źródłem wielu kompleksów. Czy da się temu jakoś zaradzić i raz na zawsze pozbyć się tych niedoskonałości?

Czym są rozszerzone naczynka?

Na swojej skórze dostrzegasz czerwone lub fioletowe pojedyncze nitki, lub bardziej rozbudowane sieci? To właśnie rozszerzone naczynka. Fachowo znane są one pod nazwą teleangiektazje, a potocznie nazywane jako pajączki (ze względu na swój charakterystyczny kształt). To nic innego jak trwale rozszerzone naczynia włosowate, które są widoczne gołym okiem przez skórę w postaci charakterystycznych czerwonych nitek. Mogą występować w obrębie twarzy, a także na całym ciele. Najczęściej pojawiają się na policzkach i czole oraz rękach, czy nogach. Oprócz tego, że wyglądają nieestetycznie — mogą w przyszłości przekształcić się w żylaki, dlatego nie należy ich bagatelizować.

Rozszerzone naczynka mogą być wrodzone lub nabyte. W przypadku tych pierwszych są one dziedziczone. Natomiast te drugie powstają w wyniku różnych chorób np. trądziku różowatego, tocznia rumieniowatego, nadciśnienia tętniczego, czy chorób wątroby. Mogą być również wynikiem zaburzonej gospodarki hormonalnej. Naczynka nabyte pojawiają się także w wyniku niewłaściwej ekspozycji skóry na warunki atmosferyczne, takie jak słońce, wiatr, czy mróz, dlatego bardzo często pojawiają się na twarzach marynarzy. Mogą być także konsekwencją zażywania niektórych leków sterydowych.

Jak powstają rozszerzone naczynka?

Jak widzisz, istnieje wiele przyczyn teleangiektazji. Pierwszym objawem ich powstawania jest rumień, czyli miejscowe zaczerwienienie skóry. Po czasie zaczyna on się utrwalać i w jego miejscu pojawiają się rozszerzone naczynka. Oprócz tego, że są one dziedziczone lub mogą pojawiać się jako wtórny wynik wielu chorób, działania różnych leków czy nieprawidłowej ekspozycji na wiatr lub słońce — istnieje jeszcze kilka czynników, które powodują ich powstawanie.

Najczęściej problemy z rozszerzonymi naczynkami są konsekwencją błędów w pielęgnacji skóry lub wiążą się z niewłaściwym stylem życia. Dzięki odpowiednim zmianom można, choć częściowo zredukować ten nieestetyczny problem. O jakich błędach mowa? Przede wszystkim na powstawanie rozszerzonych naczynek ma wpływ:

  • nieużywanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym
  • intensywne opalanie skóry i korzystanie z solarium
  • częste stosowanie peelingów szczególnie tych gruboziarnistych
  • nieprawidłowa dieta (uboga w warzywa i owoce)
  • spożywanie alkoholu, a także ostrych potraw
  • nadmierne używanie kwasów AHA
  • stosowanie antykoncepcji hormonalnej
  • zaburzenia trawienia
  • długotrwałe działanie silnego stresu

Znając czynniki, które przyczyniają się do powstawania naczynek — możemy je wyeliminować z naszego życia. Z pewnością skorzysta na tym nie tylko nasza skóra, ale również i cały organizm, ponieważ odpowiednie dbanie o siebie jest kluczem do dobrego wyglądu i samopoczucia.

Skóra naczynkowa — jak o nią dbać?

Nie na każdej cerze powstają pajączki. Są one naturalnym zjawiskiem skóry naczynkowej, która jest bardzo cienka, delikatna i szczególnie wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Często występuje u osób z jasną karnacją, blond włosami i zielonymi lub niebieskimi oczami. Jak prawidłowo zadbać o taką cerę?

W pielęgnacji skóry naczynkowej jednym z ważniejszych wyzwań jest zapobieganie podrażnieniom. Przy jej oczyszczaniu należy stosować bardzo delikatne kosmetyki i myć ją letnią lub chłodną wodą. Nie używać szorstkich gąbek, czy mocno złuszczających składników, które dodatkowo jeszcze bardziej przyczynią się do jej podrażnienia. Należy także wybierać kosmetyki, które w składzie posiadają odpowiednie składniki aktywne dopasowane do potrzeb problematycznej cery naczynkowej.

Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim należy unikać kosmetyków, które w składzie mają alkohol i mocne substancje zapachowe. Warto wybierać te delikatniejsze produkty, które posiadają w sobie witaminę K, C lub E. Oprócz tego zbawienne działanie dla skóry naczynkowej wykazują takie substancje czynne jak: pantenol i gliceryna, a także niektóre oleje roślinne np. ten z awokado.

Jeżeli posiadasz skórę naczynkową, to pamiętaj, że wymaga ona wiele troski i należy pielęgnować ją ze szczególną ostrożnością, aby nie doprowadzić do jej podrażnienia, które może powodować nie tylko pojawianie się nowych, widocznych naczynek na skórze, ale także doprowadzać do jej swędzenia czy pieczenia. Zawsze troszcz się i pielęgnuj ją ze szczególną wrażliwością i wybieraj tylko sprawdzone kosmetyki, które dopasowane są do jej potrzeb.

Poznaj metody zamykania naczynek

Chociaż w przypadku skóry z tendencją do powstawania teleangiektazji odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna, to jednak nie umożliwia w 100% się ich pozbyć. Niestety kosmetyki aktywne nie zadziałają tak dobrze na rozszerzone naczynka, jak specjalistyczny, nowoczesny sprzęt, który umożliwia dotarcie do sedna problemu. Jeżeli więc chcesz raz, a dobrze pozbyć się widocznych, czerwonych pajączków, to warto zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnego gabinetu kosmetologii i medycyny estetycznej, w którym eksperci od zdrowej skóry zadbają o to, aby Twoje naczynia krwionośne zostały zamknięte, co spowoduje, że pozbędziesz się tych nieestetycznych mankamentów. Na jakie usługi warto się zdecydować? Szczególnie skuteczne działanie wykazuje laseroterapia, a oprócz niej warto także zwrócić uwagę na peeling do skóry naczynkowej. Dowiedz się, czym charakteryzują się te zabiegi i dlaczego warto się na nie zdecydować.

Laserowe zamykanie naczynek

Zdecydowanie najskuteczniejszym zabiegiem zwalczającym pajączki na skórze twarzy i ciała jest laseroterapia. Ta nieinwazyjna i bezbolesna metoda punktowa pozwoli Ci się cieszyć piękną i jednolitą cerą w krótkim czasie. Jak to działa? Wiązka światła laserowego działa na hemoglobinę i przyczynia się do podwyższenia temperatury w naczyniu krwionośnym. Prowadzi to do zmniejszenia się jej średnicy, a następnie całkowitego zamknięcia naczynia krwionośnego.

Chociaż zabieg przebiega szybko i trwa maksymalnie 45 minut, to jednak należy się do niego odpowiednio przygotować. W jaki sposób? Przede wszystkim należy całkowicie wyeliminować ze swojej pielęgnacji lub suplementacji składniki światłoczułe, które niekorzystnie działają ze światłem. Są to przede wszystkim: kremy z retinolem, a także zioła takie jak: nagietek, dziurawiec, skrzyp polny, pokrzywa, nagietek i bławatek. Również w składzie niektórych leków znajdują się substancje światłoczułe, które wpływają na bezpieczeństwo przeprowadzenia laserowego zamykania naczynek, więc przed przystąpieniem do zabiegu należy upewnić się, że się ich nie przyjmuje. Oprócz tego przed zaplanowaną wizytą nie można się także opalać, czy stosować samoopalacz.

Jednym z urządzeń stosowanych przy laserowym zamykania naczynek jest Alma Harmony Baby Rejuve DYE-VL. To nowoczesny, specjalistyczny sprzęt, który umożliwia przeprowadzenie zabiegu na twarzy, szyi, dekolcie i całym ciele. Dzięki laserowi Alma z głowicą DYE-VL skutecznie pozbędziesz się nie tylko popękanych naczynek, ale także rumienia, czy trądziku różowatego. Innowacyjna technologia tego lasera wykorzystuje wąskopasmowe pulsacyjne źródło światła, które zapewnia spektakularne efekty i przyczynia się do fotoodmładzania skóry. Specjalny system chłodzenia sprawia, że cały zabieg jest bardzo komfortowy dla pacjenta, jednak bezpośrednio po jego wykonaniu skóra może być zaczerwieniona. Często także pojawia się obrzęk, który może utrzymywać się nawet do tygodnia po wizycie. Aby laseroterapia przynosiła jak najlepsze rezultaty najlepiej przeprowadzić przynajmniej 4 zabiegi z 4-tygodniową przerwą pomiędzy każdą sesją.

Peeling do skóry naczynkowej

Na jaki jeszcze zabieg warto się zdecydować? Chcąc pozbyć się problemu widocznych naczynek, można umówić się na specjalny peeling chemiczny dopasowany do potrzeb wrażliwej skóry naczynkowej, który bezpiecznie przeprowadzi doświadczony kosmetolog. Jest nim medyczny peeling Azelac RU marki Mediderma. To specjalnie skomponowany peeling na bazie kwasu azelainowego i azeloglicynowego, który wykazuje działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i antyoksydacyjne. Wpływa nie tylko korzystnie na rozszerzone i widoczne naczynka, ale także stosowany jest w leczeniu trądziku różowatego, przebarwień oraz objaw fotostarzenie się skóry. Azelac RU wyrównuje koloryt, likwiduje rumień i zaczerwienienia, a także wypryski. Zmniejsza wydzielanie łoju i poprawia natłuszczenie skóry. Peeling chemiczny do skóry naczynkowej z powodzeniem może być stosowany przez cały rok, jednak w okresie letnim należy szczególnie zadbać o ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV i stosować kremy z wysokim filtrem. Również jak w przypadku laseroterapii zaleca się, aby wykonać więcej niż jeden zabieg, by cieszyć się jak najlepszym efektem. Najlepiej będzie zdecydować się na serię 4 zabiegów, które można przeprowadzać co 2 tygodnie.

Zamykanie naczynek Warszawa

Szukasz sprawdzonej i profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej i kosmetologii w Warszawie? Odwiedź Besthetic Clinic na Mokotowie, gdzie zespół wykwalifikowanych ekspertek zadba o promienny i zdrowy wygląd Twojej skóry twarzy i ciała. W naszej ofercie znajdziesz skuteczne i bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii, takie jak laseroterapia, peeling chemiczny i wiele więcej. Koniecznie sprawdź wszystkie świadczone przez nas usługi i umów się na pierwszą wizytę w naszej klinice, podczas której dobierzemy terapie w pełni dopasowane do potrzeb Twojej skóry, a wszystko po to, żebyś poczuła się piękna. Gwarantujemy, że wyjdziesz od nas zadowolona!