Laserowe usuwanie zbędnego owłosienia

Laser Primelase

Laser diodowy Primelase Excellence hiszpańskiej marki Cocoon Medical to laser do trwałego usuwania owłosienia.

Działanie lasera Primelase Excellence opiera się na wykorzystaniu zjawiska absorpcji światła w melaninie włosa. Mechanizm światła laserowego sprowadza się do miejscowego przegrzania i zniszczenia elementów cebulek włosowych, bez szkodliwego oddziaływania na pozostałe komórki skóry. Urządzenie emituje łagodną wiązkę promieni, działając przy tym bezpiecznie, nie uszkadzając narządów otaczających miejsce zabiegowe.

Primelase, Laser Primelase, Laseroterapia, Depilacja laserowa, Usuwanie zbędnego owłosienia, Epilacja laserowa, Epilacja laserowa Warszawa, Depilacja laserowa Warszawa, Depilacja Warszawa, Depilacja Mokotów, Depilacja laserowa Mokotów, Laser Primelase, Laser Primelase Excellence, Depilacja nóg, Depilacja pach, Depilacja bikini, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej
Czas zabiegu
od 5 minut
Cena zabiegu
od 90zł
Znieczulenie
Niepotrzebne, ale możliwe na życzenie
Odstęp pomiędzy zabiegami
4-6 tygodni
Liczba zabiegów w serii
4-6-8
Obszar
Twarz, bikini, pachy, plecy, ramiona, nogi

Efekty

Depilacja laserowa jest obecnie najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia z każdego obszaru ciała

 • Już po pierwszym zabiegu możliwe jest zaobserwowanie redukcji owłosienia o ok. 30%
 • Dla osiągnięcia zadowalającego efektu trwałego usunięcia owłosienia, niezbędne jest wykonanie serii średnio 4-6 zabiegów, w określonych odstępach czasowych
 • Ostateczna ilość zabiegów depilacji laserowej Primelase jest uzależniona od wielu czynników, między innymi od stanu zdrowia klienta
 • Aby utrzymać efekt należy wykonywać zabieg przypominający w momencie kiedy pojawią się pojedyncze włoski w obszarze zabiegowym. Zabieg przypominający utrwali efekty pozbywając się jednocześnie pojedynczych, słabych włosków, które mogą po jakimś czasie się pojawić

Wskazania

 • Permanentne usuwanie owłosienia z różnych obszarów ciała oraz twarzy
 • Leczenie zapalenia mieszków włosowych spowodowanego wrastającymi włoskami
 • Skóra skłonna do podrażnień po goleniu
 • Zabieg może być przeprowadzony u nastolatków od 16. roku życia za zgodą rodziców
 • Zabieg laserem Primelase Excellence można wykonywać przez cały rok. Jedynie przy dużym nasłonecznieniu należy chronić skórę przed promieniowaniem UV kremami z filtrem.
Dermapen 4.0, Mezoterapia mikroigłowa, mikronakłuwanie skóry, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

Ekspert radzi

Zabieg musi być wykonywany w kilku seriach w określonych odstępach czasu, ponieważ światło lasera oddziałuje wyłącznie na cebulki włosów będących w fazie wzrostu. Już po jednym zabiegu dochodzi do trwałego usunięcia około 30% cebulek włosowych. W związku z tym, że na cebulki w fazie spoczynku laser nie działa, to aby uzyskać trwałe usunięcie włosów, potrzebnych jest średnio 4-9 zabiegów. Jest to ilość orientacyjna, ponieważ u każdej osoby może być ona inna. Należy również pamiętać, że nie ma możliwości usunięcia włosów w 100% i zawsze jakaś niewielka ilość będzie odrastała. Skuteczność zabiegów jest uzależniona od wielu czynników, między innymi od stanu zdrowia, dlatego zawsze informujemy o tym podczas konsultacji przed zabiegiem, podczas której przeprowadzamy szczegółowy wywiad

– wyjaśnia kosmetolog Magdalena Berlińska z Besthetic Clinic.

Laser diodowy o wysokiej mocy

Laser Primelase posiada największą moc szczytową wśród dostępnych laserów diodowych (4800W), dzięki czemu jest bardzo skuteczny w usuwaniu owłosienia z takich partii ciała jak pachy, nogi, okolice bikini, plecy, brzuch oraz twarz.

Crystal Freeze

Funkcja chłodzenia kontaktowego Crystal Freeze (+5ºC) redukuje odczucia bólowe do minimum, dzięki czemu zabieg jest w 100% komfortowy i nieinwazyjny.

Ultra Short Pulse

W przeciwieństwie do innych laserów dostępnych na rynku, wysoka moc urządzenia w połączeniu z technologią Ultra Short Pulse umożliwiają przeprowadzenie zabiegu bardzo krótkimi impulsami (już od 3ms), które równomiernie rozgrzewają mieszki włosowe do odpowiedniej temperatury w celu ich trwałego zniszczenia, jednocześnie bez nagrzewania skóry. Zwiększa to skuteczność urządzenia oraz przede wszystkim sprawia, że zabieg depilacji laserowej jest całkowicie bezpieczny.

Krótki czas trwania zabiegu

Duża głowica zabiegowa oraz możliwość pracy lasera w dwóch trybach: statycznym (1-3 Hz) i dynamicznym (5-10 Hz) umożliwiają szybsze działanie lasera, co znacznie skraca czas trwania sesji zabiegowej. Dla przykładu, czas depilacji pachy laserem Primelase Excellence to tylko ok. 26 sekund.

Laser diodowy Primelase

 • Bezpieczny - technologia usp (ultra short pulse) umożliwia dostarczenie energii w bardzo krótkich impulsach (do 3 ms)
 • Komfortowy - funkcja chłodzenia crystal freeze (+5ºc) zmniejsza do minimum odczucia bólowe podczas zabiegu
 • Skuteczny - wysoka moc lasera (4800w)
 • Szybki - duża głowica oraz wysoka częstotliwość impulsów skracają czas zabiegu (czas depilacji pachy to tylko 26 sekund)
 • Bezpieczeństwo i wysoki komfort zabiegu potwierdzony certyfikatem jakości i bezpieczeństwa urządzeń medycznych fda
 • Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji
Primelase, Laser Primelase, Laseroterapia, Depilacja laserowa, Usuwanie zbędnego owłosienia, Epilacja laserowa, Epilacja laserowa Warszawa, Depilacja laserowa Warszawa, Depilacja Warszawa, Depilacja Mokotów, Depilacja laserowa Mokotów, Laser Primelase, Laser Primelase Excellence, Depilacja nóg, Depilacja pach, Depilacja bikini, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej
Besthetic Clinic, Logo

Jak często powtarzać depilację laserową

W celu osiągnięcia trwałego usunięcia owłosienia depilowanego obszaru skóry zaleca się wykonanie minimum 4-6 zabiegów w rekomendowanych odstępach czasu. Odstępy zabiegowe uzależnione są od depilowanej okolicy:

 • depilacja twarzy - 4 tygodnie
 • depilacja pach - 6 tygodni
 • depilacja ramon - 4-6 tygodni
 • delipacja pleców - 8-10 tygodni
 • depilacja nóg - 8-10 tygodni
 • depilacja bikini - 4-6 tygodni

Obszary depilacji

Depilacja laserowa twarzy

Włosy na twarzy są dla wielu osób krępującym problemem estetycznym. Owłosienie twarzy pojawia się nie tylko u mężczyzn, ale również u kobiet. Najczęściej przyczyną są zaburzenia hormonalne. W takim przypadku ze względu na bezinwazyjność i długotrwałe efekty, depilacja laserowa wąsika, brody i baczków jest najlepszym rozwiązaniem.

Depilacja laserowa pach

Depilacja pach zazwyczaj wykonywana jest w domu przy pomocy maszynki do golenia lub depilatora. Niestety po takich zabiegach włoski szybko odrastają, a skóra często bywa podrażniona. Dodatkowo mogą pojawić się wrastające włoski powodujące bolesne stany zapalne. Depilacja laserowa pach to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia bez podrażnień i wrastających włosków.

Depilacja laserowa nóg

Gładkie nogi to jeden z bardziej pożądanych efektów w wyglądzie ciała zwłaszcza u kobiet, dlatego jest to najpopularniejszy obszar poddawany depilacji. Depilacja laserowa łydek, ud pozwala trwale i skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia z tych okolic.

Depilacja laserowa bikini

Podczas golenia okolic bikini najczęstszym problemem są wrastające włoski. Depilacja laserowa okolic intymnych oraz depilacja laserowa szpary pośladkowej pozwala trwale pozbyć się owłosienia w tym miejscu aby zapobiec bolesnym podrażnieniom.

Depilacja laserowa pleców

Problem nadmiernego owłosienia na plecach dotyczy głównie mężczyzn. Niestety plecy są trudnym miejscem do samodzielnej depilacji, dlatego w tym wypadku najwygodniej jest poddać się trwałej depilacji laserowej.

Depilacja laserowa brzucha

Z problemem owłosienia na brzuchu borykają się zarówno Panowie, jak i Panie z zaburzeniami hormonalnymi, np. nadmiernym owłosieniem po ciąży. Dzięki depilacji laserowej można skutecznie pozbyć się niechcianych włosów z tej okolicy ciała.

FAQ
Jak wygląda depilacja laserowa w gabinecie Besthetic Clinic w Warszawie?
Zabieg poprzedza konsultacja z kosmetologiem, który kwalifikuje Pacjenta do dalszej procedury. Warunkiem dopuszczenia Pacjenta do zabiegu jest wywiad oraz wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Na początku zabiegu kosmetolog przykłada do obszaru zabiegowego głowicę urządzenia, która automatycznie dobiera odpowiednie ustawienia lasera. W ten sposób ograniczamy ryzyko poparzenia bądź ustawienia zbyt niskiej częstotliwości. Następnie kosmetolog przechodzi do wykonywania głównego zabiegu, czyli depilacji laserowej. Zabieg depilacji laserowej polega na przykładaniu głowicy urządzenia do obszaru zabiegowego, podczas którego ciepło lasera oddziałuje na melaninę i niszczy cebulki włosowe powodując ich obumieranie. Dwa tryby pracy – statyczny i dynamiczny pozwalają na jeszcze bardziej skuteczne i szybsze działanie lasera Primelase.
Jak się przygotować do zabiegu laserowego usuwania owłosienia?
 • na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z opalania, solarium, samoopalaczy czy balsamów brązujących i nie planować ich do 2 tygodni po zabiegu
 • na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki i zioła światłouczulające (herbatki odchudzające z nagietkiem, dziurawcem, leki antydepresyjne)
 • przez 3-4 tygodnie przed zabiegiem nie należy depilować miejsc poddawanych zabiegowi depilatorem, woskiem czy kremem, ani nie usuwać włosków pęsetą. Można je natomiast golić maszynką.
 • na 7 dni przed zabiegiem nie należy wykonywać żadnych peelingów ani nie używać kosmetyków o działaniu złuszczającym na okolicę zabiegową
 • dzień przed zabiegiem należy ogolić włosy w miejscu zabiegu jednorazową maszynką
 • jeżeli jest to pierwsza wizyta, powinno się pozostawić kawałek nieogolony (ok. 2cm) do oceny włosów przez zabiegowca
 • w dniu wizyty nie należy stosować kremów, balsamów w obszarze zabiegowym
 • w przypadku stosowania terapii doustnej retinoidami (izotretinoiną) wymagana jest półroczna przerwa pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem
 • w przypadku depilacji laserowej twarzy stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami, Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 3 tygodni przerwy przed zabiegiem
 • aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy 1 miesiąc po infekcji
 • w przypadku przyjmowania antybiotyków należy odczekać min. 2 tygodnie od ostatniej dawki
 • po szczepieniu należy odczekać 2 tygodnie do zabiegu
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
 • w przypadku utrzymującego się zaczerwienienia po zabiegu, można użyć zimnych okładów lub żeli chłodzących
 • bezpośrednio po zabiegu, do około tygodnia należy unikać gorących kąpieli, sauny, peelingów, a także innych czynników mogących podrażnić skórę.
 • przez 2-3 tygodnie po zabiegu nie należy eksponować skóry na słońce. W tym okresie należy stosować kremy z wysokim filtrem. (SPF 50+)
 • przez pierwsze dni po zabiegu, jeśli pojawi się podrażnienie, należy myć skórę delikatnym żelem lub mydłem, delikatnie osuszać skórę bez pocierania, nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach), stosować zasypkę, krem lub maść Bariederm, Cicalfate, Alantan albo Bephanten aby złagodzić zaczerwienienie.
 • preparaty o działaniu złuszczającym można wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu

Laserowy zabieg depilacji nie powinien być wykonywany w następujących sytuacjach:

 • ciąża i karmienie piersią
 • niewyregulowane choroby (cukrzyca, niewydolność lub nadczynność tarczycy)
 • choroby autoimmunologiczne (toczeń, twardzina)
 • nowotwory i stan do 5 lat po ich wyleczeniu
 • świeża opalenizna, stosowanie samoopalacza, opalania natryskowego lub innych preparatów barwiących skórę w okresie krótszym niż 3 tygodnie od planowanego zabiegu
 • nadwrażliwość na światło, alergia na słońce
 • atopowe zapalenie skóry
 • aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe skóry (opryszczka)
 • otwarte rany
 • liczne znamiona barwnikowe
 • skłonność do tworzenia się bliznowców
 • epilepsja
 • rozrusznik serca
 • pompa insulinowa
 • metalowe części w ciele (dotyczy obszaru poddawanego zabiegowi)
 • peelingi chemiczne wykonywane w ciągu 3 tygodni
 • mikrodermabrazja wykonywana w ciągu 2 tygodni
 • wypełniacze, toksyna botulinowa w miejscu depilacji
 • przyjmowanie leków: retinoidów, ziół (nagietek, miłorząb, dziurawiec, jeżówka, skrzyp, beta karoten), antybiotyków, szczególnie z grupy tetracyklin, leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, uspokajających i antydepresyjnych, leczenie zaburzeń hormonalnych (bezpłodności)
 • Stosowanie antykoncepcji hormonalnej nie jest przeciwwskazaniem wpływa na skuteczność zabiegu.
Czy zabieg jest bolesny?
Laser posiada funkcję chłodzenia Crystal Freeze (+ 5°C), dzięki czemu zabieg jest niemalże bezbolesny. W niektórych przypadkach odczuwalne jest jedynie uczucie delikatnego pieczenia.
Jakich efektów mogę się spodziewać?
Już po pierwszym zabiegu można spodziewać się wyraźnej redukcji owłosienia. Skóra będzie gładka i pozbawiona nawet do 30% niechcianych włosków. Dla osiągnięcia trwałego efektu usunięcia włosów należy wykonać serię 4-6 zabiegów w określonych odstępach. Jest to orientacyjna ilość zabiegów, ponieważ u każdej osoby może to wyglądać inaczej. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie usuniemy 100% włosów, zawsze jakaś ich część pozostanie (ok. 5%). Skuteczność depilacji jest uzależniona od wielu czynników, w tym również od stanu zdrowia danej osoby.
Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?
Efekt depilacji laserowej Primelase jest długotrwały. Aby utrzymał się on jak najdłużej, rekomendujemy 1 raz w roku zabieg „przypominający”.
Po jakim czasie widać efekty?
Już po pierwszym zabiegu można spodziewać się wyraźnej redukcji owłosienia. Skóra będzie gładka i pozbawiona nawet do 30% niechcianych włosków.
Czy zabieg trzeba powtarzać?
Aby osiągnąć pożądany efekt należy podejść do serii ok. 4-6 zabiegów zleconych przez kosmetologa. Dopiero po ich wykonaniu możemy mieć pewność, że nasza skóra będzie pozbawiona owłosienia. Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, rekomendujemy 1 raz w roku zabieg „przypominający”.
Czy efekt wygląda naturalnie?
Skóra pozbawiona owłosienia jest gładka i nie jest tak narażona na podrażnienia wynikające z częstego golenia bądź stanów zapalnych spowodowanych wrastaniem włosów.

Cennik depilacji laserowej PRIMELASE

Zabieg
Cena

1 zabieg

Ilość zabiegów

pakiet

Cena

pakiet

Besthetic Clinic, Logo
ul. Białej Koniczyny 15 lok. U3
02-757 Warszawa (Mokotów)

Wejście od placyku Jaśminowy Zakątek

Bezpłatne parkowanie!

Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 15:00

© 2022 Besthetic, wszelkie prawa zastrzeżone