DEPIGMENTACYJNY ZABIEG ESTETYCZNY, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej
Depigmentacyjny zabieg estetyczny

Terapia depigmentacyjna
Cosmelan®

Przebarwienia (inaczej plamy barwnikowe, plamy pigmentacyjne, hiperpigmentacja) to zmiany w kolorze skóry, które mogą występować jako plamy, plamki lub obszary o innym kolorze niż otaczająca skóra. Są one wynikiem nadmiernej produkcji melaniny, która jest naturalnym barwnikiem skóry. Do najczęstszych rodzajów przebarwień skóry należą przebarwienia potrądzikowe, plamy starcze (czyli plamy pigmentacyjne związane ze starzeniem się skóry), melasma (inaczej znana jako "maska ciążowa"), przebarwienia po słońcu oraz hiperpigmentacja po zapaleniach lub urazach skóry. Przebarwienia mogą być spowodowane czynnikami zewnętrznymi: długotrwałym przebywaniem na słońcu i brakiem ochrony przeciwsłonecznej (dlatego pojawiają się głównie w miejscach najczęściej eksponowanych na promieniowanie UV, takich jak twarz, dekolt czy dłonie) oraz czynnikami wewnętrznymi, do których należą: ciąża, geny, procesy starzenia czy zmiany hormonalne.

Przebarwienia są powszechnym problemem, który może istotnie wpływać na samoocenę i pewność siebie. Często są trudne do ukrycia nawet za pomocą makijażu. Dlatego warto wiedzieć jak profesjonalnie z nimi walczyć. W zależności od rodzaju i wielkości przebarwień, specjalista dobiera odpowiednią metodę m.in. laseroterapię, mezoterapię mikroigłową czy peelingi medyczne.

Na czym polega terapia depigmentacyjna cosmelan®?

cosmelan® to wiodąca, profesjonalna metoda depigmentacji, która kompleksowo usuwa najcięższe i najbardziej oporne przebarwienia oraz zapobiega pojawianiu się nowych. Metoda cosmelan® to unikalne połączenie składników aktywnych o udowodnionej skuteczności.

Zapewnia zarówno krótkotrwały, jak i długotrwały efekt, dzięki unikalnemu i podwójnemu mechanizmowi działania: korygującemu oraz regulującemu. Z jednej strony niweluje przebarwienia, a z drugiej działa na źródło problemu, regulując nadprodukcję melaniny i w ten sposób zapobiega pojawianiu się nowych plam pigmentacyjnych. Metoda cosmelan® niweluje wszystkie rodzaje przebarwień, które powstają w wyniku nadprodukcji melaniny wywołanej różnymi czynnikami (hormonalnymi, genetycznymi, po trądziku, po depilacji itp.) i które pogarszają się w wyniku ekspozycji na słońce. Dlatego właśnie jest on skuteczny w zwalczaniu przebarwień takich jak: ostuda, przebarwienia pozapalne (PIH), przebarwienia słoneczne, plamy soczewicowate, plamy starcze i piegi.

Metoda cosmelan® jest terapią miejscową, która trwa około 6 miesięcy. Można ją przeprowadzić o dowolnej porze roku, choć zaleca się wybieranie okresów, w których ekspozycja na słońce nie jest zbyt intensywna i długotrwała, np. zima lub jesień. Procedura cosmelan® składa się z kilku etapów, niezbędnych do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu.

Etap 1: Intensywna depigmentacja - Zabieg w gabinecie

Kuracja rozpoczyna się w gabinecie, gdyż maska cosmelan 1 musi być nałożona przez specjalistę. Maska ma intensywne działanie depigmentujące. Zawiera kombinację składników aktywnych, takich jak kwas azelainowy, kwas fitynowy, kwas askorbinowy, arbutyna i inne, które eliminują złogi melaniny, hamują jej produkcję i stymulują odnowę pierwszych warstw skóry. Zabieg poprawia wygląd skóry i zmniejsza intensywność przebarwień.

Etap 2,3,4: Trwała depigmentacja, regulacja pigmentacji - Pielęgnacja domowa

Po nałożeniu maski, kontynuujemy kurację w domu, skupiając się na przyczynie powstawania przebarwień, aby uzyskać długotrwały efekt. Pacjent w cenie zabiegu otrzymuje pakiet domowy metody cosmelan® i zgodnie ze wskazaniami i zaleceniami specjalisty, musi przestrzegać schematu stosowania produktów, który może różnić się w zależności od etapu i przebiegu leczenia.

Produkty będące uzupełnieniem profesjonalnej metody cosmelan® wykazują działanie depigmentacyjne, usuwają i/lub redukują przebarwienia pochodzenia melanicznego. W sposób ciągły łagodzą przebarwienia i regulują nadprodukcję melaniny, aby zapobiec ich ponownemu pojawieniu się. Pakiet zawiera:

  • cosmelan 2: krem do twarzy wzmacniający efekty maski w usuwaniu i/lub redukcji przebarwień pochodzenia melanicznego oraz mający za zadanie utrzymanie procesu depigmentacji
  • melan recovery: intensywnie kojący balsam o działaniu regenerującym
  • melan 130 pigment control: bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczna z pigmentem wyrównującym koloryt skóry

Kontrola i wsparcie: Po zastosowaniu maski i fazy domowej, pacjent jest regularnie monitorowany przez specjalistę, który może dostosować dalsze zalecenia i udzielić wsparcia w trakcie całego procesu depigmentacji.

Co musisz wiedzieć

Czas zabiegu
40 minut
Cena zabiegu
1800zł
Znieczulenie
Nie
Czas trwania pełnej kuracji
6 miesięcy
Liczba zabiegów w serii
1 w gabinecie + specjalistyczna pielęgnacja domowa
Obszar
twarz, nieowłosiona skóra głowy, szyja, dekolt, dłonie
Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Terapia cosmelan® z jednej strony pozwala zwalczyć nawet silne przebarwienia na skórze różnego pochodzenia, a z drugiej strony zapewnia stymulację odnowy komórkowej, przez co wyraźnie spłycają się zmarszczki. Efektem terapii z zastosowaniem jest również widoczna poprawa gęstości i napięcia skóry. Zabieg ujednolica koloryt, rozjaśnia skórę i przyczynia się do jej rozświetlenia. Dodatkowo hamuje łojotok i zwęża pory.

Ekspert radzi

Zabieg ujędrniający, wyszczuplający, redukujący obrzęki i cellulit, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

„W likwidacji przebarwień bardzo ważna jest nie tylko terapia gabinetowa, ale również pielęgnacja domowa i profilaktyka. W przypadku skóry z tendencją do przebarwień, najważniejszym krokiem w pielęgnacji jest unikanie ekspozycji na promieniowanie UV oraz stosowanie kremu z wysokim filtrem SPF 50+.”

- mówi Dominika Kwiecińska, Kosmetolog Besthetic Clinic

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda zabieg terapia depigmentacji cosmelan® w gabinecie Besthetic Clinic w Warszawie?
Odpowiednio przeszkolony z procedur zabiegu Kosmetolog, przeprowadza konsultację kwalifikującą do zabiegu. Następnie przygotowuje odpowiednio skórę i nakłada maskę cosmelan 1 na twarz, szyję, dekolt lub dłonie. Maskę cosmelan 1 należy zmyć już w domu po upływie- w zależności od rodzaju skóry i fototypu – po 8-10 godzinach. Drugą część zabiegu Pacjent wykonuje w domu. Po upływie określonego wcześniej czasu należy zmyć maskę cosmelan 1, a ok. 48 godzin od zmycia maski cosmelan 1, należy nałożyć na skórę krem cosmelan 2. Trzeci etap to działanie łagodzące i zmniejszające uczucie ściągnięcia i pieczenia wywołane terapią cosmelan 2 preparatem melan recovery. Ostatnim etapem jest bezwzględna fotoochrona przed słońcem preparatem z SPF 50+: melan 130 pigment control. Cała kuracja trwa 6 miesięcy.
Czy zabieg jest bolesny?
Kuracja cosmelan® jest całkowicie bezbolesna.
Jakie są przeciwwskazania?
Do bezwzględnych przeciwwskazań należą wszelkie alergie skórne, aktualnie toczące się zapalenia o podłożu bakteryjnym, wirusowym (w tym opryszczka) i grzybiczym, nadwrażliwość na światło i skłonność do powstawania bliznowców.
Jakich efektów mogę się spodziewać?
Efekty zabiegu cosmelan® to:
  • Wyraźne zmniejszenie przebarwień
  • Spłycenie blizn potrądzikowych
  • Regulacja wydzielania sebum
  • Stymulacja procesu odnowy komórek
  • Ogólna poprawa kolorytu i tekstury skóry
Po jakim czasie widać efekty?
Największa zmiana jest widoczna już kilka tygodni po nałożeniu maski w gabinecie. Poprawia się struktura skóry, a przebarwienia są wyraźnie zredukowane. Może to dawać złudne poczucie zwycięstwa w walce z przebarwieniami. Na tym etapie eliminowane są złogi melaniny z zewnętrznych warstw skóry, przez co przebarwienia stają się znacznie mniej widoczne, a skóra bardziej gładka i miękka. Musimy pamiętać jednak, że źródło problemu nie zostało jeszcze zwalczone. Melanocyty, nadal wytwarzają nadmiar pigmentu (melaniny). Aby kontrolować tę nadprodukcję, niezwykle ważna jest kontynuacja kuracji w domu, stosując produkty o działaniu regulującym, aby przywrócić komórkę do prawidłowego stanu aktywności, a tym samym zapobiec ponownemu pojawieniu się przebarwień. Niestosowanie cosmelan 2, kremu depigmentującego o działaniu regulującym, prowadzi do braku regulacji melanocytów, a tym samym do kontynuacji niekontrolowanej nadmiernej produkcji melaniny. Komórki z melaniną stopniowo wędrują na powierzchnię naskórka, czyniąc przebarwienia coraz bardziej widocznymi. Niestosowanie ochrony przeciwsłonecznej, najlepiej kremu melan 130 pigment control, oznacza wysokie ryzyko ponownego pojawienia się przebarwień, ponieważ w trakcie zabiegu skóra jest bardziej wrażliwa i podatna na działanie czynników zewnętrznych.
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Efekty kuracji będą długotrwałe, pod warunkiem, że będziemy stosować się ściśle do zaleceń specjalisty, między innymi: kontynuacja kuracji w domu, unikanie ekspozycji na promieniowanie UV, stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF 50+. W przeciwnym razie rezultaty mogą być niezadowalające.
Czy zabieg trzeba powtarzać?
Odpowiednio przeprowadzony, profesjonalny zabieg w widoczny sposób usuwa nadmiar pigmentu w skórze. Jednak zaburzenia procesu depigmentacji mogą spowodować pojawienie się nowych przebarwień. Z tego powodu, nawet w okresach, gdy przebarwienia nie występują, konieczna jest kontynuacja kuracji depigmentującej oraz stosowanie kremów z wysokim filtrem przez cały rok. W przypadku skłonności do przebarwień lub narażenia na któryś z poniższych czynników: środki antykoncepcyjne, leki o działaniu fotouczulającym, ciąża, skóra trądzikowa, zabiegi depilacji, peelingi, okres letni itp., konieczne jest nieprzerwane stosowanie wysokiej fotoochrony.
Jak może wyglądać skóra po zabiegu?
cosmelan® to nieinwazyjna terapia miejscowa, która nie przeszkadza w prowadzeniu normalnego trybu życia. W początkowej fazie oraz po wykonaniu zabiegu w gabinecie, na skórze mogą wystąpić podrażnienia i zaczerwienienia oraz łuszczenie się skóry, które ustąpią po kilku dniach. Objawy te ustąpią po zastosowaniu produktów do użytku domowego zalecanych przez specjalistę.
Jak się przygotować do zabiegu?
Zabieg nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania ze strony Pacjenta.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Jest to zabieg nieinwazyjny, nie przeszkadza w codziennym życiu i normalnym funkcjonowaniu. Jedyne, co należy zrobić, to zachować szczególną ostrożność przy wykonywaniu niektórych czynności w ciągu pierwszych kilku dni, które są okresem adaptacji skóry po zabiegu w gabinecie. Na przykład: pływanie w basenie, długotrwała ekspozycja skóry na słońce oraz wysiłek fizyczny. Przez co najmniej pierwsze trzy miesiące stosowania metody cosmelan® nie zaleca się stosowania żadnego innego rodzaju zabiegów, takich jak peelingi, microneedling, zabiegi złuszczające itp., ponieważ mogą one powodować ponowne powstawanie przebarwień. Wskazane jest natomiast stosowanie zabiegów łagodzących i regenerujących zarówno w gabinecie, jak i w domu. W ostatnich miesiącach kuracji, w których cosmelan 2 stosujemy już tylko na noc, możemy łączyć tę metodę z produktami, które pomogą nam przedłużyć jej efekty.

Opinie

Jestem w trakcie zabiegów depilacji laserowej ale już jestem zadowolony z efektów, polecam te miejsce, czułem się komfortowo. Podejście kosmetologa profesjonalne.

Norbert M.

Cieszę się, ze odkryłam to miejsce. Jest tu bardzo przyjemnie i profesjonalnie. Pani Kinga dokładnie wytłumaczyła mi przebieg i działanie zabiegu oraz zarekomendowała plan działania. Czuję się zaopiekowana :) Dziękuję!

Anna C.

Bardzo kameralne miejsce wypełnione pozytywną energią i spokojem! Masaż we wspaniałej atmosferze, z wyczuciem, zapewniający głęboki relaks i odprężenie. Dziękuję 🙏

Dorota A.

Chociaż żyję dopiero niecałe 7 miesięcy to zabawy u cioci Madzi w recepcji są najlepsze (kiedy mama jest na zabiegach). Agu!

Marta J.

Bardzo fajny zabieg.Skóra jest wyraźnie”lżejsza”,rozświetlona, nawilżona. Pani kosmetolog Dominika, bardzo zaangażowana, dokładna. Sam salon nowy, urządzony ze smakiem. Miło się tam przebywa. Polecam.

Marta K.

Jestem zachwycona! I samym miejscem (oferta, atmosfera, wystrój, lokalizacja) i panią Dominiką, u której byłam już na kilku zabiegach. Pani Dominika ma indywidualne podejście do klienta, inicjatywę, jest bardzo profesjonalna i życzliwa, a wizyty przebiegają w świetnej atmosferze. Szczerze polecam! (z lekką obawą, żeby zostały jakieś wolne terminy;)))

Justyna S.

Namówiony przez rodzinę i przyjaciół poszedłem spróbować, po bezpłatnej konsultacji zdecydowałem się na zabieg oczyszczająco odmładzający - REWELACJA! zabieg komfortowy a efekt wow! Miła profesjonalna obsługa, przy okazji dużo informacji jak dbać o skórę także polecam :-)

Andrzej Ł.

Wykonałam zabieg zamykania naczyń u Pani Kingi, jestem bardzo zadowolona z efektu zabiegu oraz przebiegu wizyty! A sam klimat w klinice bezkonkurencyjny! Polecam i na pewno będę wracać 😍

Karolina W.

Fantastyczne miejsce. Bardzo kameralne, bez nadęcia. Pomogą, doradzą, pokierują. Ciepło i uprzejmie. Z dużą cierpliwością, a przecież tysiąc pytań do.. :-) Pełen profesjonalizm i zadbanie o klienta. Polecam dr Klaudię Simon. Wrócę na pewno!

Magda C.

Serdecznie polecam! Byłam tu na masażu relaksacyjnym- poziom wykonania wręcz mistrzowski. Takiego odprężenia dawno nie czułam! Klinika pięknie urządzona, z dbałością o każdy szczegół. Na uwagę zasługują również zaawansowane nowe technologie dostępne w klinice oraz bardzo pozytywna atmosfera bijąca od zespołu. Będę polecać! 😍

Magdalena G.

Wspaniałe miejsce, widać tutaj pasję i troskę o klienta. Sam zabieg depilacji przeprowadzony z najwiekszą starannością, o wszystkim byłam informowana z wyprzedzeniem i w trakcie zabiegu. Pani Dominika zadbała o moj komfort w 100%. Serdecznie polecam, ja będę wracać regularnie :)

Marta M.

Nowe, super miejsce na mapie Warszawy. Piękny lokal, parking dostępny obok, miła i profesjonalna obsługa. W ramach pierwszej wizyty testowałam depilację laserową i od razu umówiłam się na kolejne spotkania. Zdecydowanie miejsce godne polecenia!

Marlena S.

Piękne wnętrze i profesjonalna obsługa. Można odetchnąć i oddać się w ręce kogoś, kto kompleksowo zajmie się Twoją skórą. Dostałam diagnozę skóry, propozycję codziennej pielęgnacji, zalecenie wizyty u lekarza oraz sugestię dotyczącą zabiegów. Pierwszy już za mną- skóra po nim została ożywiona, odświeżona i oczyszczona. Szczerze polecam.

Ewa B.

Polecam wszystkim usługa wykonana profesjonalnie z indywidualnym podejściem do klienta . Jestem bardzo zadowolona i napewno wrócę :)

Agata G.

Przemiła i profesjonalna obsługa. Pani Magdalena była bardzo delikatna w trakcie zabiegu. Czułam się zaopiekowana. Jestem zadowolona z efektu i na pewno wrócę 😊 polecam

Anna K.

Besthetic to nowoczesna klinika o pięknym wystroju, oferująca szeroką gamę zabiegów na twarz i ciało. Osobiście serdecznie polecam zabiegi z Panią Kingą, która jest nie tylko wyśmienitą i wysoko wykwalifikowaną specjalistką, ale również niezwykle sympatyczną i życzliwą osobą. Pani Kinga starannie dobiera zabieg odpowiadający potrzebom klienta i wykonuje go z wyjątkową precyzją. Odbywa się to w atmosferze pełnego zaufania i dyskrecji, a miła rozmowa z Panią Kingą sprawia, że czas spędzony w klinice Besthetic jest niezwykle przyjemny. Szczerze polecam!

Elżbieta H.

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna.

Besthetic Clinic, Logo
ul. Białej Koniczyny 15 lok. U3
02-757 Warszawa (Mokotów)

Wejście od placyku Jaśminowy Zakątek

Bezpłatne parkowanie!

Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 15:00

© 2022 Besthetic, wszelkie prawa zastrzeżone