Zabieg liftingujący, poprawiający jędrność oraz zagęszczenie skóry twarzy i ciała, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej
Zabieg liftingujący, poprawiający jędrność oraz zagęszczenie skóry twarzy i ciała

Termolifting
Lifting bez skalpela

Już po ukończeniu 25. roku życia w naszej skórze rozpoczynają się procesy, które doprowadzają do zmniejszenia produkcji kolagenu i elastyny, w efekcie czego pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. U jednych osób młody wygląd utrzymuje się jeszcze przez wiele lat, u innych zmiany te postępują nieco szybciej. Mają na to wpływ zarówno uwarunkowania genetyczne oraz przebyte choroby, jak i czynniki zewnętrzne, takie jak nadmierna ekspozycja na słońce, niezdrowy tryb życia, stres czy korzystanie z różnego rodzaju używek. Nie wszystkie te czynniki jesteśmy w stanie wyeliminować, procesów starzenia z biegiem lat niestety również nie unikniemy, jednak współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg sposobów, dzięki którym możemy je spowolnić, bez sięgania do metod inwazyjnych czy chirurgicznych.

Zmarszczki i utrata jędrności skóry powodują, że czujemy dyskomfort związany z upływającym czasem. Skutki starzenia się skóry dostrzeżemy nie tylko na twarzy, szyi i dekolcie, ale również na całym ciele. Dzięki sile światła bliskiej podczerwieni osiągniemy efekt liftingu bez skalpela i przywrócimy skórze młody wygląd.

Na czym polega termolifting?

Termolifting wykorzystuje technologię bliskiej podczerwieni o długości fali do 1300 nm. Głowica urządzenia emitująca promieniowanie IR równomiernie wprowadza wysoką temperaturę do głębokich warstw skóry właściwej i tkanki tłuszczowej.

Podgrzanie tkanek do ok. 40-45 stopni Celsjusza, powoduje skrócenie włókien kolagenowych i pobudzenie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu oraz elastyny. Poprzez powstanie efektu termicznego, następuje również miejscowe przekrwienie tkanek, przez co zmniejsza się napięcie mięśni, a przemiana materii jest przyspieszona. Skóra poddana zabiegowi zagęszcza się i poprawia się jej elastyczność. Lifting termiczny przeznaczony jest więc dla osób, które chcą odmłodzić skórę twarzy, napiąć ją i poprawić jej kontur lub ujędrnić dowolną partię ciała (okolice brzucha, ramion, pośladków, kolan czy bryczesów). Polecany jest kobietom po urodzeniu dziecka oraz osobom, które w krótkim czasie zredukowały masę ciała. Sprawdza się również w dolegliwościach bólowych związanych z układem mięśniowym, może więc służyć pomocniczo do rehabilitacji.

ZABIEG TERMOLIFTINGU MOŻNA WYKONYWAĆ O KAŻDEJ PORZE ROKU, RÓWNIEŻ LATEM!

Co musisz wiedzieć

Czas zabiegu
w zależności od obszaru, od 30 do 90 min.
Cena zabiegu
od 400zł
Znieczulenie
Nie
Odstęp pomiędzy zabiegami
2-4 tygodnie
Liczba zabiegów w serii
4-6
Obszar
twarz, szyja, dekolt, dłonie, brzuch, uda, ramiona, pośladki
Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Skóra poddana zabiegowi termoliftingu staje się bardziej jędrna i rozświetlona, naturalnie napięta i odmłodzona. Zauważymy poprawę owalu twarzy, wyraźne podniesienie opadających policzków, a także spłycenie bruzd nosowo-wargowych. Zabieg wykonany na ciele pomoże podnieść piersi i zagęścić skórę dekoltu, efektywnie napiąć uda i pośladki, zmniejszyć tzw. „pelikany”, czyli luźne, wiotkie ramiona, obkurczyć skórę na brzuchu (np. po ciąży), a także wygładzić dłonie.

Natychmiastowym efektem zabiegu jest poprawa zagęszczenia i sprężystości skóry oraz jej rozświetlenie, w dłuższym zaś okresie uwidacznia się ochrona przed następstwami jej starzenia, dlatego zabieg ten nadaje się dla wszystkich już po 25. roku życia.

 • ok. 25 r.ż. – szczególnie dla poprawy sylwetki po ciąży
 • ok. 35 r.ż. – dla osób, które szybko schudły i chcą, by ich ciało było jędrne i gładkie
 • ok. 45 r.ż. – w tym wieku można przedłużyć młodość twarzy i ciała, wykonując serię zabiegów termoliftingujących
 • ok. 55 r.ż. – zabieg zniweluje opadające policzki czy pierwsze mankamenty sylwetki związane z upływem czasu

Miejscowe ogrzewanie tkanek przynosi również ulgę w bólach mięśni i stawów, drobnych skręceniach i bólach pleców, sztywności i stanach zapalnych stawów.

Ekspert radzi

Zabieg ujędrniający, wyszczuplający, redukujący obrzęki i cellulit, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

„Lifting termiczny daje natychmiastowy widoczny efekt zagęszczenia i napięcia skóry. Jest zabiegiem szybkim, nieinwazyjnym i nie wymagającym okresu rekonwalescencji, dlatego jest on chętnie wybierany przez Pacjentki, które oczekują szybkich rezultatów i jednocześnie nie mogą sobie pozwolić na wyłączenie z codziennych obowiązków.

Zabieg szczególnie rekomendujemy osobom, które w wyniku szybkiej utraty wagi, np. po ciąży, chciałyby ujędrnić ciało i zlikwidować wiotkość skóry.

Termolifting świetnie sprawdzi się również u osób z widocznymi oznakami upływającego czasu, aby przywrócić skórze jędrność i elastyczność. Najlepszych efektów można spodziewać się po wykonaniu serii 4 zabiegów. Zabieg ten można łączyć z innymi zabiegami modelującymi sylwetkę, na przykład endermologią lub technologią mikrofal.”

- mówi Magdalena Berlińska, Kosmetolog Besthetic Clinic

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda zabieg termoliftingu w gabinecie Besthetic Clinic w Warszawie?
Pierwszy zabieg poprzedza szczegółowa konsultacja kosmetologiczna, która pozwala wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania. Po kwalifikacji do zabiegu Kosmetolog dokładnie oczyszcza i odtłuszcza skórą oraz smaruje ją cienką warstwą żelu, który ułatwia poruszanie głowicą, pozwala na skuteczniejsze przenikanie promieni podczerwonych do głębszych warstw skóry i chroni ją przed poparzeniami. Przed przystąpieniem do zabiegu, Kosmetolog dobiera odpowiednie parametry lasera. Następnie przykłada głowicę do skóry Pacjenta i prowadzi ją po obszarze objętym zabiegiem. W trakcie zabiegu skóra podgrzewana jest do temperatury 40-44 stopni Celsjusza, dzięki czemu nie dochodzi do wystąpienia efektów ubocznych, ponieważ jest to temperatura tolerowana przez naszą skórę. Temperatura jest regularnie sprawdzana przez Kosmetologa. Na zmianę z rozgrzewającymi promieniami lasera stosuje się chłodzenie, dzięki czemu pobudza się fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. W zależności od kondycji skóry i wielkości obszaru zabiegowego, procedura trwa od 30 do 90 minut.
Czy zabieg jest bolesny?
Termolifting to tzw. zabieg lunchowy, jest szybki, bezbolesny i nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Jedyne, co odczuwa pacjent, to przyjemne ciepło w miejscu opracowywanym głowicą. Głowica do ciała wyposażona jest ponadto w dodatkowy moduł chłodzenia kontaktowego. Po wszystkim szybko można wrócić do normalnego funkcjonowania.
Jakie są przeciwwskazania?
Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu termoliftingu są między innymi:
 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Przyjmowanie antybiotyków, sterydów, leków antydepresyjnych i przeciwzakrzepowych
 • Leczenie retinoidami - należy odczekać 6 miesięcy od zakończenia terapii
 • Przyjmowanie leków i ziół światłouczulających ( m.in. dziurawiec, nagietek, skrzyp, pokrzywa, herbata Figura, Deprim)
 • Duże dawki witamin A,C,E
 • Aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
 • Otwarte rany, przerwana ciągłość skóry
 • Bielactwo, łuszczyca, AZS
 • Nowotwory i okres do 5 lat po wyleczeniu
 • Epilepsja i nadwrażliwość na światło
 • Niewyrównana cukrzyca
 • Niewyrównane nadciśnienie
 • Implanty
 • Okres 2 tygodni od zastosowania wypełniaczy i botoksu, nici do czasu ich wchłonięcia, złote nici są przeciwwskazane
 • Świeża opalenizna
 • Stosowanie peelingów chemicznych w obszarze zabiegowym (należy odstawić na 2 tyg przed zabiegiem)
Jakich efektów mogę się spodziewać?
Podczerwień ma właściwości pozwalające na poprawę kondycji skóry na wszystkich obszarach twarzy i ciała. Spodziewane efekty to:
 • Zwiększona gęstość i elastyczność skóry
 • Spowolnienie efektów starzenia poprzez pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych
 • Jędrna, rozświetlona i naturalnie napięta skóra twarzy, szyi i dekoltu
 • Redukcja wiotkości skóry na pośladkach, udach, piersiach i brzuchu
 • Ujędrnienie i odmłodzenie skóry na dłoniach
Po jakim czasie widać efekty?
Efekty zabiegu wynikają z przebudowy rusztowania naszej skóry, która następuje dwutorowo. Skurcz występujących w skórze włókien kolagenowych pod wpływem działania temperatury zachodzi niemal natychmiastowo, dlatego już zaraz po zabiegu widoczne jest napięcie skóry. Powstawanie nowych włókien kolagenu, tzw. neokolagenogeneza następuje w ciągu 1-6 miesięcy i to właśnie ten proces zapewnia długotrwałe i naturalne efekty liftingu.
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Przy odpowiedniej pielęgnacji efekty utrzymują się nawet przez 3 lata. Serię zabiegów można powtórzyć po około 1–1,5 roku.
Czy zabieg trzeba powtarzać?
Zabiegi wykonujemy zazwyczaj w serii od 2-6 zabiegów co 2-4 tygodnie. Szczegółowy plan zabiegowy ustalany jest podczas konsultacji ze specjalistą. Serię zabiegów można powtórzyć po około 1 – 1,5 roku.
Jak może wyglądać skóra po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić powierzchniowe zaczerwienienie, które ustępuje po ok. 2-4 godzinach. Pacjent po zabiegu może powrócić do codziennych aktywności.
Jak się przygotować do zabiegu?
Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
 • W pierwszych dniach po zabiegu zaleca się nawilżać skórę poddaną zabiegowi, stosować kremy regenerujące i dermokosmetyki z wit. C
 • Przez około 24-48h zabiegu konieczne jest unikanie gorących kąpieli, intensywnych treningów, sauny, basenu, jacuzzi
 • Należy chronić skórę przed promieniowaniem UV i stosować kremy z wysokim filtrem SPF 50+ przez min. 4 tygodnie po zabiegu
 • Powinno się pić duże ilości wody

Opinie

Jestem w trakcie zabiegów depilacji laserowej ale już jestem zadowolony z efektów, polecam te miejsce, czułem się komfortowo. Podejście kosmetologa profesjonalne.

Norbert M.

Cieszę się, ze odkryłam to miejsce. Jest tu bardzo przyjemnie i profesjonalnie. Pani Kinga dokładnie wytłumaczyła mi przebieg i działanie zabiegu oraz zarekomendowała plan działania. Czuję się zaopiekowana :) Dziękuję!

Anna C.

Bardzo kameralne miejsce wypełnione pozytywną energią i spokojem! Masaż we wspaniałej atmosferze, z wyczuciem, zapewniający głęboki relaks i odprężenie. Dziękuję 🙏

Dorota A.

Chociaż żyję dopiero niecałe 7 miesięcy to zabawy u cioci Madzi w recepcji są najlepsze (kiedy mama jest na zabiegach). Agu!

Marta J.

Bardzo fajny zabieg.Skóra jest wyraźnie”lżejsza”,rozświetlona, nawilżona. Pani kosmetolog Dominika, bardzo zaangażowana, dokładna. Sam salon nowy, urządzony ze smakiem. Miło się tam przebywa. Polecam.

Marta K.

Jestem zachwycona! I samym miejscem (oferta, atmosfera, wystrój, lokalizacja) i panią Dominiką, u której byłam już na kilku zabiegach. Pani Dominika ma indywidualne podejście do klienta, inicjatywę, jest bardzo profesjonalna i życzliwa, a wizyty przebiegają w świetnej atmosferze. Szczerze polecam! (z lekką obawą, żeby zostały jakieś wolne terminy;)))

Justyna S.

Namówiony przez rodzinę i przyjaciół poszedłem spróbować, po bezpłatnej konsultacji zdecydowałem się na zabieg oczyszczająco odmładzający - REWELACJA! zabieg komfortowy a efekt wow! Miła profesjonalna obsługa, przy okazji dużo informacji jak dbać o skórę także polecam :-)

Andrzej Ł.

Wykonałam zabieg zamykania naczyń u Pani Kingi, jestem bardzo zadowolona z efektu zabiegu oraz przebiegu wizyty! A sam klimat w klinice bezkonkurencyjny! Polecam i na pewno będę wracać 😍

Karolina W.

Fantastyczne miejsce. Bardzo kameralne, bez nadęcia. Pomogą, doradzą, pokierują. Ciepło i uprzejmie. Z dużą cierpliwością, a przecież tysiąc pytań do.. :-) Pełen profesjonalizm i zadbanie o klienta. Polecam dr Klaudię Simon. Wrócę na pewno!

Magda C.

Serdecznie polecam! Byłam tu na masażu relaksacyjnym- poziom wykonania wręcz mistrzowski. Takiego odprężenia dawno nie czułam! Klinika pięknie urządzona, z dbałością o każdy szczegół. Na uwagę zasługują również zaawansowane nowe technologie dostępne w klinice oraz bardzo pozytywna atmosfera bijąca od zespołu. Będę polecać! 😍

Magdalena G.

Wspaniałe miejsce, widać tutaj pasję i troskę o klienta. Sam zabieg depilacji przeprowadzony z najwiekszą starannością, o wszystkim byłam informowana z wyprzedzeniem i w trakcie zabiegu. Pani Dominika zadbała o moj komfort w 100%. Serdecznie polecam, ja będę wracać regularnie :)

Marta M.

Nowe, super miejsce na mapie Warszawy. Piękny lokal, parking dostępny obok, miła i profesjonalna obsługa. W ramach pierwszej wizyty testowałam depilację laserową i od razu umówiłam się na kolejne spotkania. Zdecydowanie miejsce godne polecenia!

Marlena S.

Piękne wnętrze i profesjonalna obsługa. Można odetchnąć i oddać się w ręce kogoś, kto kompleksowo zajmie się Twoją skórą. Dostałam diagnozę skóry, propozycję codziennej pielęgnacji, zalecenie wizyty u lekarza oraz sugestię dotyczącą zabiegów. Pierwszy już za mną- skóra po nim została ożywiona, odświeżona i oczyszczona. Szczerze polecam.

Ewa B.

Polecam wszystkim usługa wykonana profesjonalnie z indywidualnym podejściem do klienta . Jestem bardzo zadowolona i napewno wrócę :)

Agata G.

Przemiła i profesjonalna obsługa. Pani Magdalena była bardzo delikatna w trakcie zabiegu. Czułam się zaopiekowana. Jestem zadowolona z efektu i na pewno wrócę 😊 polecam

Anna K.

Besthetic to nowoczesna klinika o pięknym wystroju, oferująca szeroką gamę zabiegów na twarz i ciało. Osobiście serdecznie polecam zabiegi z Panią Kingą, która jest nie tylko wyśmienitą i wysoko wykwalifikowaną specjalistką, ale również niezwykle sympatyczną i życzliwą osobą. Pani Kinga starannie dobiera zabieg odpowiadający potrzebom klienta i wykonuje go z wyjątkową precyzją. Odbywa się to w atmosferze pełnego zaufania i dyskrecji, a miła rozmowa z Panią Kingą sprawia, że czas spędzony w klinice Besthetic jest niezwykle przyjemny. Szczerze polecam!

Elżbieta H.

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna.

Besthetic Clinic, Logo
ul. Białej Koniczyny 15 lok. U3
02-757 Warszawa (Mokotów)

Wejście od placyku Jaśminowy Zakątek

Bezpłatne parkowanie!

Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 15:00

© 2022 Besthetic, wszelkie prawa zastrzeżone