Zabieg ujędrniający, wyszczuplający, redukujący obrzęki i cellulit, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej
Zabieg ujędrniający, wyszczuplający, redukujący obrzęki i cellulit

Modelowanie sylwetki
Endermologia - masaż podciśnieniowy

Walka z nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała, cellulitem, czy zastojami limfatycznymi to problem coraz większej ilości osób. Mimo zdrowego stylu życia komórki tłuszczowe mają tendencję do odkładania się. Kumulacja tłuszczu i wody w organizmie powoduje natomiast, że tworzy się cellulit.

Kiedy dieta oraz regularne ćwiczenia nie wystarczają, by wymodelować ciało, ujędrnić skórę czy zwalczyć cellulit lub gdy dosłownie chcemy się lepiej poczuć we własnej skórze, niezwykle pomocną i skuteczną może okazać się endermologia, czyli masaż podciśnieniowy.

Na czym polega zabieg endermologii?

Endermologia cieszy się coraz większą popularnością, gdyż w przeciwieństwie do wielu oferowanych na rynku technologii, umożliwia w 100% naturalną i bezbolesną stymulację aktywności uśpionych komórek w głębokich warstwach skóry.

Zabieg polega na masażu skóry innowacyjnym urządzeniem, którego głowica wyposażona jest w rolki zasysające fałdy skóry. Głowica porusza się w różnych kierunkach i z różną prędkością, przy indywidualnie dobieranym podciśnieniu. W efekcie poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry, co działa na przyspieszenie metabolizmu tkanki tłuszczowej. Zabieg pobudza do pracy również komórki tkanki łącznej, które zaczynają produkować więcej kolagenu i elastyny. Masaż można przeprowadzić praktycznie na całej powierzchni ciała, nawet twarzy. Cała procedura jest nieinwazyjna, a osoba poddana zabiegowi może bez problemu zrelaksować się i odprężyć, przy jednoczesnym uzyskaniu spektakularnych efektów ujędrnienia i redukcji cellulitu.

Co musisz wiedzieć

Czas zabiegu
1 focus 20min, całe ciało 45 min
Cena zabiegu
od 200zł
Znieczulenie
Nie
Odstęp pomiędzy zabiegami
2-3 razy w tygodniu, min. 1x w tygodniu
Liczba zabiegów w serii
5-10
Obszar
Całe ciało
Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Endermologia oddziałuje na ciało wielowymiarowo. Przede wszystkim pozwala pozbyć się znienawidzonego przez kobiety cellulitu, bez względu na stopień jego zaawansowania, wyszczupla konkretne partie ciała, takie jak brzuch, pośladki czy uda oraz ujędrnia skórę np. po odchudzaniu, ciąży, czy w przypadku naturalnej utraty elastyczności postępującej wraz z wiekiem.

Pobudzanie skóry do wytwarzania kolagenu i elastyny poprzez masaż podciśnieniowy wpływa również na szybszą regenerację blizn. Poza tym zabieg ten poprawia krążenie, oczyszcza organizm z toksyn i likwiduje zastoje limfatyczne oraz obrzęki. Stosowany jest często przez sportowców, ponieważ powoduje rozluźnienie mięśni napiętych po intensywnym treningu oraz pomaga w leczeniu uszkodzonych ścięgien i więzadeł. Jeśli zatem borykamy się z obrzękami lub bólami mięśni, nóg, pleców lub innych części ciała to ta kuracja powinna przyczynić się do poprawy naszej kondycji. Z tego względu jest też często polecana kobietom po pierwszym trymestrze ciąży.

Endermologia działa pozytywnie również na naszą psychikę. W trakcie wizyty organizm wydziela hormony szczęścia – endorfiny, przez co czujemy się szczęśliwsi i bardziej zrelaksowani.

Ekspert radzi

Zabieg ujędrniający, wyszczuplający, redukujący obrzęki i cellulit, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

„Endermologia jest zabiegiem, który nasi klienci doceniają zwłaszcza ze względu na spektakularne efekty możliwe do osiągnięcia bez wysiłku i w stosunkowo krótkim czasie. Jej wykonanie polecamy zwłaszcza osobom, które przeszły intensywną kurację odchudzającą. Często wprowadzamy ją również wspomagająco z innymi zabiegami wyszczuplającymi, takimi jak mikrofale. Endermologię rekomendujemy także kobietom od drugiego trymestru ciąży w celu redukcji obrzęków nóg, oraz po ciąży, jako pierwszy zabieg wspomagający szybszy powrót do formy.

Endermologia jest skuteczna jeśli przestrzegamy wszelkich zaleceń specjalisty. Przede wszystkim ważna jest systematyczność wykonywania zabiegów, a po osiągnięciu oczekiwanych efektów terapii, należy utrzymywać zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczną na optymalnym poziomie, aby móc się nimi cieszyć jak najdłużej.”

- mówi Dominika Kwiecińska, Kosmetolog Besthetic Clinic

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda zabieg?
Wstępem do każdego zabiegu jest ocena stanu skóry, kształtu sylwetki i rozmowa w celu ustalenia oczekiwań efektów terapii. Na tej podstawie dobierany jest odpowiedni program pielęgnacyjny. Przed zabiegiem pacjent zakłada specjalny kombinezon, który ciasno przylega do ciała i chroni przed bezpośrednim kontaktem z głowicą urządzenia. Dodatkowo kombinezon pozwala na wykonywanie płynnych ruchów podczas zabiegu oraz uzyskanie jego optymalnej skuteczności. Zabieg polega na masażu specjalną głowicą wyposażoną w rolki, które poruszają się w różnych kierunkach i z różną prędkością przy dodatkowo indywidualnie dobieranym podciśnieniu. Zabieg na jedną wybraną partię ciała (focus) trwa 20 minut, a na całe ciało 45 minut.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest bezbolesny, komfortowy i relaksujący. Intensywność pracy urządzenia jest regulowana przez specjalistę wykonującego zabieg.
Jakie są przeciwwskazania?
Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu endermologii są między innymi:
 • Ciąża do 2 trymestru
 • Okres do 6 miesięcy od porodu naturalnego i ok. 8-10 miesięcy od cesarskiego cięcia
 • Laktacja
 • Aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe (opryszczka), grzybicze
 • Nowotwór w fazie aktywnej i do 5 lat od wyleczenia
 • Trądzik w fazie zapalnej
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych - możliwość wystąpienia siniaków
 • Zapalenie żył, zakrzepica, żylaki
 • Naczyniaki i duże, wystające zmiany skórne w miejscu zabiegowym
 • Przepuklina w miejscu zabiegowym
 • Duża ilość tłuszczaków na ciele
 • Niedawno wykonany botoks lub wypełniacz w miejscu zabiegowym
Jakich efektów mogę się spodziewać?
Efektem zabiegu jest redukcja cellulitu, poprawa napięcia skóry, jej zagęszczenie, likwidacja obrzęków oraz wymodelowanie sylwetki. Trzeba pamiętać, że dla uzyskania zauważalnych rezultatów należy konsekwentnie poddać się całej serii zabiegów zaleconych przez kosmetologa. Skuteczność zabiegu uzależniona jest od wielu czynników. Należy do nich przede wszystkim stopień zaawansowania zmian w tkance łącznej, podatność skóry i tkanek na działanie masażu podciśnieniowego, umiejętne wykonanie zabiegu oraz rodzaj wykorzystywanego urządzenia.
Po jakim czasie widać efekty?
Pierwsze efekty mogą być widoczne już po pierwszej wizycie, kiedy to z organizmu usunięty zostaje nadmiar wody oraz zmniejsza się opuchlizna nóg u osób, które miały z tym problem. Na prawdziwe i długotrwałe zmiany trzeba poczekać. Pierwsze efekty zagęszczenia skóry i redukcji cellulitu są widoczne z reguły po ok. 5 masażach.
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Czas utrzymywania się efektów jest kwestią indywidualną i w dużej mierze zależy od stylu życia Pacjenta. Dla jak najdłuższego podtrzymania efektów endermologię należy wykonywać 1-2 razy w roku. Następnie jeden zabieg w miesiącu w celu podtrzymania efektów.
Czy zabieg trzeba powtarzać?
Aby uzyskać pełen efekt zabiegowy należy wykonać serię 10, a nawet 15 zabiegów w odstępach 2-3 dniowych. Wszystko to zależy od skali problemu oraz oczekiwań pacjenta. Dla podtrzymania efektu zaleca się zabieg przypominający co 4 tygodnie.
Jak może wyglądać skóra po zabiegu?
Po zabiegu mogą wystąpić delikatne zakwasy, a także siniaki i wybroczyny, zwłaszcza jeżeli Pacjent ma do nich tendencję lub przyjmuje leki przeciwzakrzepowe.
Jak się przygotować do zabiegu?
Zabieg endermologii nie wymaga specjalnego przygotowania. Na kilka dni przed datą wykonania zabiegu zaleca się jedynie spożywanie dużej ilości płynów, głównie wody .Ważne jest także, aby skóra poddawana zabiegowi była zdrowa i nieuszkodzona, a osoby poddające się endermologii były całkowicie zdrowe. Katar, infekcja czy podwyższona temperatura ciała stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Wówczas warto się wyleczyć i przyjść na wizytę w późniejszym terminie.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Należy pić duże ilości wody 2-3 l, wprowadzić aktywność fizyczną oraz lekkostrawną dietę.

Opinie

Jestem w trakcie zabiegów depilacji laserowej ale już jestem zadowolony z efektów, polecam te miejsce, czułem się komfortowo. Podejście kosmetologa profesjonalne.

Norbert M.

Cieszę się, ze odkryłam to miejsce. Jest tu bardzo przyjemnie i profesjonalnie. Pani Kinga dokładnie wytłumaczyła mi przebieg i działanie zabiegu oraz zarekomendowała plan działania. Czuję się zaopiekowana :) Dziękuję!

Anna C.

Bardzo kameralne miejsce wypełnione pozytywną energią i spokojem! Masaż we wspaniałej atmosferze, z wyczuciem, zapewniający głęboki relaks i odprężenie. Dziękuję 🙏

Dorota A.

Chociaż żyję dopiero niecałe 7 miesięcy to zabawy u cioci Madzi w recepcji są najlepsze (kiedy mama jest na zabiegach). Agu!

Marta J.

Bardzo fajny zabieg.Skóra jest wyraźnie”lżejsza”,rozświetlona, nawilżona. Pani kosmetolog Dominika, bardzo zaangażowana, dokładna. Sam salon nowy, urządzony ze smakiem. Miło się tam przebywa. Polecam.

Marta K.

Jestem zachwycona! I samym miejscem (oferta, atmosfera, wystrój, lokalizacja) i panią Dominiką, u której byłam już na kilku zabiegach. Pani Dominika ma indywidualne podejście do klienta, inicjatywę, jest bardzo profesjonalna i życzliwa, a wizyty przebiegają w świetnej atmosferze. Szczerze polecam! (z lekką obawą, żeby zostały jakieś wolne terminy;)))

Justyna S.

Namówiony przez rodzinę i przyjaciół poszedłem spróbować, po bezpłatnej konsultacji zdecydowałem się na zabieg oczyszczająco odmładzający - REWELACJA! zabieg komfortowy a efekt wow! Miła profesjonalna obsługa, przy okazji dużo informacji jak dbać o skórę także polecam :-)

Andrzej Ł.

Wykonałam zabieg zamykania naczyń u Pani Kingi, jestem bardzo zadowolona z efektu zabiegu oraz przebiegu wizyty! A sam klimat w klinice bezkonkurencyjny! Polecam i na pewno będę wracać 😍

Karolina W.

Fantastyczne miejsce. Bardzo kameralne, bez nadęcia. Pomogą, doradzą, pokierują. Ciepło i uprzejmie. Z dużą cierpliwością, a przecież tysiąc pytań do.. :-) Pełen profesjonalizm i zadbanie o klienta. Polecam dr Klaudię Simon. Wrócę na pewno!

Magda C.

Serdecznie polecam! Byłam tu na masażu relaksacyjnym- poziom wykonania wręcz mistrzowski. Takiego odprężenia dawno nie czułam! Klinika pięknie urządzona, z dbałością o każdy szczegół. Na uwagę zasługują również zaawansowane nowe technologie dostępne w klinice oraz bardzo pozytywna atmosfera bijąca od zespołu. Będę polecać! 😍

Magdalena G.

Wspaniałe miejsce, widać tutaj pasję i troskę o klienta. Sam zabieg depilacji przeprowadzony z najwiekszą starannością, o wszystkim byłam informowana z wyprzedzeniem i w trakcie zabiegu. Pani Dominika zadbała o moj komfort w 100%. Serdecznie polecam, ja będę wracać regularnie :)

Marta M.

Nowe, super miejsce na mapie Warszawy. Piękny lokal, parking dostępny obok, miła i profesjonalna obsługa. W ramach pierwszej wizyty testowałam depilację laserową i od razu umówiłam się na kolejne spotkania. Zdecydowanie miejsce godne polecenia!

Marlena S.

Piękne wnętrze i profesjonalna obsługa. Można odetchnąć i oddać się w ręce kogoś, kto kompleksowo zajmie się Twoją skórą. Dostałam diagnozę skóry, propozycję codziennej pielęgnacji, zalecenie wizyty u lekarza oraz sugestię dotyczącą zabiegów. Pierwszy już za mną- skóra po nim została ożywiona, odświeżona i oczyszczona. Szczerze polecam.

Ewa B.

Polecam wszystkim usługa wykonana profesjonalnie z indywidualnym podejściem do klienta . Jestem bardzo zadowolona i napewno wrócę :)

Agata G.

Przemiła i profesjonalna obsługa. Pani Magdalena była bardzo delikatna w trakcie zabiegu. Czułam się zaopiekowana. Jestem zadowolona z efektu i na pewno wrócę 😊 polecam

Anna K.

Besthetic to nowoczesna klinika o pięknym wystroju, oferująca szeroką gamę zabiegów na twarz i ciało. Osobiście serdecznie polecam zabiegi z Panią Kingą, która jest nie tylko wyśmienitą i wysoko wykwalifikowaną specjalistką, ale również niezwykle sympatyczną i życzliwą osobą. Pani Kinga starannie dobiera zabieg odpowiadający potrzebom klienta i wykonuje go z wyjątkową precyzją. Odbywa się to w atmosferze pełnego zaufania i dyskrecji, a miła rozmowa z Panią Kingą sprawia, że czas spędzony w klinice Besthetic jest niezwykle przyjemny. Szczerze polecam!

Elżbieta H.

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna.

Besthetic Clinic, Logo
ul. Białej Koniczyny 15 lok. U3
02-757 Warszawa (Mokotów)

Wejście od placyku Jaśminowy Zakątek

Bezpłatne parkowanie!

Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 15:00

© 2022 Besthetic, wszelkie prawa zastrzeżone