Terapia migrenowych bólów głowy, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej
Terapia migrenowych bólów głowy

TOKSYNA BOTULINOWA
Leczenie migreny botoksem

Migrena to przewlekła, nawracająca dolegliwość bólowa, która charakteryzuje się silnymi, pulsującymi bólami głowy. Jest to jedno z najczęstszych zaburzeń neurologicznych, które dotyka około 10-15% populacji światowej, głównie kobiet. Charakterystycznym bólom głowy, które mogą trwać od kilku godzin do nawet kilku dni, często towarzyszą nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło i dźwięki. Migrena jest niezwykle uciążliwa dla osób cierpiących na nią, powoduje uczucie zmęczenia, drażliwość oraz trudności z koncentracją, co utrudnia prowadzenie normalnego trybu życia, w tym pracy, relacji z rodziną i przyjaciółmi, a nawet wykonywania prostych codziennych czynności.

Leczenie migreny nie jest łatwym zadaniem. Może ono obejmować zarówno farmakoterapię, jak i modyfikacje stylu życia. U niektórych pacjentów w zmniejszeniu częstotliwości i nasilenia ataków migrenowych pomocna jest toksyna botulinowa typu A, która na podstawie badań i skuteczności została zarejestrowana do leczenia migreny przewlekłej. Polskie Towarzystwo Bólów Głowy i Międzynarodowe Towarzystwo Bólów Głowy, uznały terapię botoksem za najskuteczniejszy sposób walki z migreną przewlekłą.

Na czym polega zabieg?

Toksyna botulinowa typu A, jest neurotoksyną naturalnie wytwarzaną przez bakterie z rodzaju Clostridium botulinum. Jest między innymi stosowana jako terapia uzupełniająca w leczeniu migreny.

Proces leczenia migreny toksyną botulinową polega na punktowej iniekcji toksyny botulinowej, która powoduje usunięcie ucisku na nerwy odpowiadające za pojawianie się bólów migrenowych oraz zablokowanie uwalniania neuroprzekaźników odpowiedzialnych za przekazywanie sygnałów bólowych do mózgu. W efekcie następuje rozluźnienie mięśni czoła, skroni, szyi i/lubi tylnej części głowy. Zabieg pomaga zmniejszyć częstotliwość i nasilenie ataków migrenowych. Toksyna botulinowa typu A jest również stosowana w leczeniu innych schorzeń. Może być używana do leczenia nadpotliwości, bruksizmu (zgrzytania zębami), nadaktywności pęcherza moczowego, skurczu mięśnia okrężnego oka, skurczu szyi, nadmiernego napięcia mięśniowej (spastyczności) czy nawet przy leczeniu chrapania. Poza tym, ma ona również zastosowanie estetyczne. Wygładza zmarszczki mimiczne, takie jak zmarszczki na czole, kurze łapki wokół oczu i zmarszczki między brwiami. Podnosi także linię brwi, nadając twarzy bardziej młodzieńczy wygląd.

Co musisz wiedzieć

Czas zabiegu
ok. 30 minut
Cena zabiegu
od 1600zł
Znieczulenie
Nie
Odstęp pomiędzy zabiegami
3-6 miesięcy
Liczba zabiegów w serii
1
Obszar
głowa
Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Toksyna botulinowa typu A jest lekiem, którego zastosowanie w celu leczenia nadmiernej potliwości powoduje znaczne lub całkowite ograniczenie pocenia w obszarze, w którym przeprowadzony został zabieg. Dzięki temu możliwe jest uporanie się z problemem pocenia się stóp, pach i dłoni.

Ważne

Wskazaniem do leczenia toksyną botulinową są bóle głowy, które występują przynajmniej 15 dni w miesiącu przez co najmniej 3 miesiące, z czego migrenowe bóle występują co najmniej 8 dni. Leczenie jest wskazane również wtedy, gdy bóle głowy nie ustępują pod wpływem terapii doraźnej lub gdy towarzyszy im uciążliwa aura migrenowa. Należy podkreślić, że terapia botoksem nie jest odpowiednia dla wszystkich osób z migreną. Decyzję o jej zastosowaniu podejmuje lekarz na podstawie oceny pacjenta i oceny korzyści i ryzyka. Najlepiej skonsultować się z neurologiem lub lekarzem specjalizującym się w leczeniu migreny, aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia botoksem oraz innych opcji terapeutycznych odpowiednich dla Twojego przypadku.

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda zabieg toksyną botulinową w gabinecie Besthetic Clinic w Warszawie?
Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu medycznego i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, lekarz dopasowuje odpowiednią dawkę toksyny botulinowej do potrzeb konkretnego pacjenta, w zależności od indywidualnych uwarunkowań i podaje ją za pomocą mikroigły w mięśnie okolic szyi i głowy. Punktów aplikacji jest co najmniej 30 i są tak dobierane, aby obejmowały całą głowę i wszystkie zakończenia nerwowe przenoszące sygnał do wnętrza czaszki – miejsca powstawania bólu.
Czy zabieg jest bolesny?
Ból związany ze wstrzyknięciem, jest minimalny, wielu pacjentów porównuje go do ukłucia przez komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, a więc bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność.
Jakie są przeciwwskazania?

Stosowanie toksyny botulinowej wykluczone jest w przypadku:

 • Nadwrażliwości na toksynę botulinową typu A
 • Ciąży i okresu laktacji
 • Ciężkich alergii
 • Choroby nowotworowej
 • Aktywnej opryszczki i miejscowych zakażeń skóry
 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • Stanów zapalnych i infekcji w planowanych miejscach wstrzyknięć
 • Zaburzeń krzepnięcia krwi, koagulopatie
 • Przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi
 • Uczulenia na którykolwiek składnik preparatu
 • Zaburzeń przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
 • Schorzeń o podłożu nerwowo-mięśniowym wynikające z uwarunkowań genetycznych
 • Stosowania bądź odstawienia w przeciągu tygodnia poprzedzającego zabieg leków takich, jak: D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, aminochinolony, aminoglikozydy
Jakich efektów mogę się spodziewać?
Toksyna botulinowa powoduje zahamowanie produkcji acetylocholiny odpowiedzialnej za przenoszenie sygnałów pomiędzy neuronami. W konsekwencji dochodzi do wyraźnego zmniejszenia napięcia mięśniowego i zmniejszenia przewlekłych bólów migrenowych.
Po jakim czasie widać efekty?
Pierwsze efekty leczenia migreny toksyną botulinową są zauważalne po tygodniu od zabiegu. Kolejna sesja terapii może być wykonana po wygaśnięciu rezultatu poprzedniej. Zabieg pomaga także odstawić leki przeciwbólowe, które często przez osoby cierpiące na migrenę są nadużywane. Daje także efekt przeciwzmarszczkowy, który stanowi rezultat uboczny terapii.
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Efekty leczenia migreny toksyną botulinową utrzymują się od 3 do 6 miesięcy. Czas ich utrzymywania zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Jeśli objawy wracają, konieczne może być powtórzenie zabiegu.
Czy zabieg trzeba powtarzać?
Dla uzyskania oczekiwanego efektu wystarczy przeprowadzenie 1 zabiegu. Efekt leczenia trwa zwykle od 3 do 6 miesięcy. Zabieg można wykonywać w odstępach od 3 do 6 miesięcy. O kwalifikacji danego pacjenta do zabiegu powinien zdecydować lekarz.
Jak może wyglądać skóra po zabiegu?
Zaraz po zabiegu w miejscu wkłucia pozostanie małe zaczerwienienie, które może się utrzymywać około 20 minut. Po wyjściu z gabinetu można wrócić do pełnej aktywności życiowej i zawodowej.
Jak się przygotować do zabiegu?
Zabieg nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania ze strony Pacjenta.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, jednak w ciągu kolejnych 24h należy unikać wysiłku fizycznego oraz alkoholu, a przez dwa tygodnie po zabiegu nie jest wskazane również nagrzewanie okolicy zabiegowej, opalanie, korzystanie z sauny czy solarium.

Opinie

Jestem w trakcie zabiegów depilacji laserowej ale już jestem zadowolony z efektów, polecam te miejsce, czułem się komfortowo. Podejście kosmetologa profesjonalne.

Norbert M.

Cieszę się, ze odkryłam to miejsce. Jest tu bardzo przyjemnie i profesjonalnie. Pani Kinga dokładnie wytłumaczyła mi przebieg i działanie zabiegu oraz zarekomendowała plan działania. Czuję się zaopiekowana :) Dziękuję!

Anna C.

Bardzo kameralne miejsce wypełnione pozytywną energią i spokojem! Masaż we wspaniałej atmosferze, z wyczuciem, zapewniający głęboki relaks i odprężenie. Dziękuję 🙏

Dorota A.

Chociaż żyję dopiero niecałe 7 miesięcy to zabawy u cioci Madzi w recepcji są najlepsze (kiedy mama jest na zabiegach). Agu!

Marta J.

Bardzo fajny zabieg.Skóra jest wyraźnie”lżejsza”,rozświetlona, nawilżona. Pani kosmetolog Dominika, bardzo zaangażowana, dokładna. Sam salon nowy, urządzony ze smakiem. Miło się tam przebywa. Polecam.

Marta K.

Jestem zachwycona! I samym miejscem (oferta, atmosfera, wystrój, lokalizacja) i panią Dominiką, u której byłam już na kilku zabiegach. Pani Dominika ma indywidualne podejście do klienta, inicjatywę, jest bardzo profesjonalna i życzliwa, a wizyty przebiegają w świetnej atmosferze. Szczerze polecam! (z lekką obawą, żeby zostały jakieś wolne terminy;)))

Justyna S.

Namówiony przez rodzinę i przyjaciół poszedłem spróbować, po bezpłatnej konsultacji zdecydowałem się na zabieg oczyszczająco odmładzający - REWELACJA! zabieg komfortowy a efekt wow! Miła profesjonalna obsługa, przy okazji dużo informacji jak dbać o skórę także polecam :-)

Andrzej Ł.

Wykonałam zabieg zamykania naczyń u Pani Kingi, jestem bardzo zadowolona z efektu zabiegu oraz przebiegu wizyty! A sam klimat w klinice bezkonkurencyjny! Polecam i na pewno będę wracać 😍

Karolina W.

Fantastyczne miejsce. Bardzo kameralne, bez nadęcia. Pomogą, doradzą, pokierują. Ciepło i uprzejmie. Z dużą cierpliwością, a przecież tysiąc pytań do.. :-) Pełen profesjonalizm i zadbanie o klienta. Polecam dr Klaudię Simon. Wrócę na pewno!

Magda C.

Serdecznie polecam! Byłam tu na masażu relaksacyjnym- poziom wykonania wręcz mistrzowski. Takiego odprężenia dawno nie czułam! Klinika pięknie urządzona, z dbałością o każdy szczegół. Na uwagę zasługują również zaawansowane nowe technologie dostępne w klinice oraz bardzo pozytywna atmosfera bijąca od zespołu. Będę polecać! 😍

Magdalena G.

Wspaniałe miejsce, widać tutaj pasję i troskę o klienta. Sam zabieg depilacji przeprowadzony z najwiekszą starannością, o wszystkim byłam informowana z wyprzedzeniem i w trakcie zabiegu. Pani Dominika zadbała o moj komfort w 100%. Serdecznie polecam, ja będę wracać regularnie :)

Marta M.

Nowe, super miejsce na mapie Warszawy. Piękny lokal, parking dostępny obok, miła i profesjonalna obsługa. W ramach pierwszej wizyty testowałam depilację laserową i od razu umówiłam się na kolejne spotkania. Zdecydowanie miejsce godne polecenia!

Marlena S.

Piękne wnętrze i profesjonalna obsługa. Można odetchnąć i oddać się w ręce kogoś, kto kompleksowo zajmie się Twoją skórą. Dostałam diagnozę skóry, propozycję codziennej pielęgnacji, zalecenie wizyty u lekarza oraz sugestię dotyczącą zabiegów. Pierwszy już za mną- skóra po nim została ożywiona, odświeżona i oczyszczona. Szczerze polecam.

Ewa B.

Polecam wszystkim usługa wykonana profesjonalnie z indywidualnym podejściem do klienta . Jestem bardzo zadowolona i napewno wrócę :)

Agata G.

Przemiła i profesjonalna obsługa. Pani Magdalena była bardzo delikatna w trakcie zabiegu. Czułam się zaopiekowana. Jestem zadowolona z efektu i na pewno wrócę 😊 polecam

Anna K.

Besthetic to nowoczesna klinika o pięknym wystroju, oferująca szeroką gamę zabiegów na twarz i ciało. Osobiście serdecznie polecam zabiegi z Panią Kingą, która jest nie tylko wyśmienitą i wysoko wykwalifikowaną specjalistką, ale również niezwykle sympatyczną i życzliwą osobą. Pani Kinga starannie dobiera zabieg odpowiadający potrzebom klienta i wykonuje go z wyjątkową precyzją. Odbywa się to w atmosferze pełnego zaufania i dyskrecji, a miła rozmowa z Panią Kingą sprawia, że czas spędzony w klinice Besthetic jest niezwykle przyjemny. Szczerze polecam!

Elżbieta H.

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna.

Besthetic Clinic, Logo
ul. Białej Koniczyny 15 lok. U3
02-757 Warszawa (Mokotów)

Wejście od placyku Jaśminowy Zakątek

Bezpłatne parkowanie!

Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 15:00

© 2022 Besthetic, wszelkie prawa zastrzeżone