Mimo wysiłku nie udaje Ci się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej z niektórych partii ciała? Wielu osobom może się wydawać, że nagromadzony tłuszcz możliwy jest do usunięcia wyłącznie za pomocą metod inwazyjnych, takich jak na przykład liposukcja. Istnieje jednak wiele skutecznych metod pozbycia się jego nadmiaru bez konieczności długiej i uciążliwej rekonwalescencji. Należą do nich zarówno zabiegi modelujące sylwetkę z wykorzystaniem innowacyjnej aparatury, jak i zabieg medycyny estetycznej wykonywany przez lekarza – lipoliza iniekcyjna, która pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic, gdzie wyjątkowo trudno go spalić np. podbródka, karku, ramion, brzucha, boczków, czy kolan.
Najczęstszym obszarem, jaki poddawany jest lipolizie iniekcyjnej, jest podbródek. Zabieg ten można zastosować również na tak zwany „wdowi garb”, „byczy kark”, ponieważ jest to obszar, w którym zbiera się czysty tłuszcz. Można go też stosować na ramionach na tzw. „pelikany”, na udach na tzw. „bryczesy”, na plecach, na boczki, policzki, nad kolanami lub na brzuch.
Pierwszym i zarazem najbardziej widocznym efektem zabiegu lipolizy iniekcyjnej będzie utrata centymetrów w obwodzie wybranych partii. Po wykonaniu serii zabiegów zostanie usunięty nadmiar tłuszczu z najbardziej opornych na odchudzanie partii ciała i twarzy: pozbędziemy się podwójnego podbródka, nadmiaru tłuszczu na karku, tzw. „wdowi garb” lub „byczy kark”, a także brzuchu i biodrach. Zabieg pomoże wyszczuplić ramiona i uda, a także usunie nagromadzony tłuszcz z okolicy kolan czy pach. Widoczne efekty przynosi również w przypadku redukcji ginekomastii. Zabieg poprawia także mikrokrążenie w skórze oraz jej odżywienie, co przekłada się na poprawę ogólnego wyglądu skóry, która jest zregenerowana, jędrniejsza i zdrowsza.
Pamiętaj, że lipoliza iniekcyjna nie jest sposobem na odchudzanie. Zabieg ten ma za zadanie jedynie wspomóc cały proces redukcji tkanki tłuszczowej. Nie jesteśmy w stanie ostrzyknąć całego ciała, jednak najbardziej problematyczne obszary, takie jak broda, brzuch, czy kolana możemy wymodelować właśnie zabiegiem lipolizy.
Choć zabieg lipolizy nie jest inwazyjny, to wymaga wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. Lekarz zbiera dokładny wywiad, a po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, zaznacza obszary ciała, które będą poddawane lipolizie. Następnie na obszar zabiegowy aplikowana jest maść znieczulająca. Po ok. 20- 30 minutach, kiedy znieczulenie zacznie działać, lekarz dezynfekuje skórę i wstrzykuje preparat w zaznaczone miejsca. W obszarach iniekcji dochodzi do powstawania lekkiego i kontrolowanego stanu zapalnego tkanki tłuszczowej. Mogą tam wystąpić niewielkie zaczerwienienie i uczucie świądu, które jednak same ustępują.
Lipoliza iniekcyjna trwa około pół godziny, a po zabiegu Pacjenci mogą od razu powrócić do codziennej aktywności.
Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:
Po zabiegu zaleca się, aby:
Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna.
POLECANE ZABIEGI
MASAŻE
WAŻNE LINKI