Zatrzymanie efektów starzenia, spłycenie zmarszczek, poprawa napięcia skóry twarzy i ciała, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej
BIOREWITALIZACJA I UJĘDRNIENIE SKÓRY

Radiofrekwencja mikroigłowaPotrójna siła i skuteczność walki z oznakami starzenia się skóry

W dzisiejszych czasach dbanie o młody wygląd i zdrową skórę stało się priorytetem dla wielu osób. Jedną z najnowszych innowacji w dziedzinie odmładzania i pielęgnacji skóry jest radiofrekwencja mikroigłowa, szczególnie taka, która wykorzystuje połączenie aż trzech technologii: fali radiowej, mikronakłuwania oraz terapii światłem LED. Dzięki temu zabieg zapewnia potrójną siłę i jeszcze lepszą skuteczność.

Głównym celem zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej (RF) jest zatrzymanie efektów starzenia, spłycenie zmarszczek, poprawa napięcia skóry twarzy i ciała, a także redukcja rozstępów i blizn urazowych czy potrądzikowych oraz przebarwień. RF mikroigłowa wykazuje dużą skuteczność w redukcji rozszerzonych porów. Jest też skutecznym narzędziem w walce z wiotką skórą np. po utracie wagi, po ciąży, a także u pacjentów po zabiegach chirurgicznych, takich jak lifting twarzy, korekcja powiek czy liposukcja.

Radiofrekwencja mikroigłowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o zmniejszeniu widoczności zmarszczek lub blizn oraz odmłodzeniu skóry bez stosowania bardziej inwazyjnych metod. To zabieg nie wymagający długiego okresu rekonwalescencji, bardzo bezpieczny i dający wysoce satysfakcjonujące efekty. Zabieg RF można wykonywać niezależnie od pory roku, także na opalonej skórze. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, jest bardzo precyzyjny oraz bezpieczny dla każdego fototypu skóry.

Na czym polega zabieg?

Radiofrekwencja mikroigłowa w Besthetic Clinic w Warszawie to nowoczesna platforma koreańskiej produkcji, służąca do ujędrniania, rewitalizacji i liftingu skóry wykorzystująca innowacyjne połączenie 3 technologii: precyzyjnego frakcjonowania mikroigłowego, radiofrekwencji oraz terapii światłem LED.

Za pomocą mikronakłuwania i podgrzewania skóry metodą radiofrekwencji dochodzi do mikroskopijnych uszkodzeń, a następnie do stymulacji produkcji nowego kolagenu i elastyny, a tym samym do ujędrnienia i zagęszczenia skóry.

CIT (Collagen Induction Therapy) TERAPIA INDUKUJĄCA KOLAGEN POPRZEZ MIKRONAKŁUCIA

Podczas zabiegu radiofrekfencji mikroigłowej stosuje się specjalną sterylną głowicę wyposażoną w 36 złotych mikroigieł, która nakłuwa skórę na głębokość - w zależności od wskazań - od 0,5 do 3,5 mm. Wytworzona siatka mikroskopijnych uszkodzeń w skórze stymuluje produkcję nowego kolagenu.

WHM (Wound Healing Mechanism) MECHANIZM GOJENIA USZKODZEŃ RF

W trakcie mikronakłuwania elektrody mikroigłowe dostarczają bipolarną energię RF bezpośrednio do skóry właściwej, bez uszkadzania naskórka. Fale radiowe prowadzą do podgrzania wewnętrznych warstw skóry do temperatury 45-60⁰C. Powstałe ciepło powoduje wytworzenie frakcyjnej struktury mikrouszkodzeń (stref mikrokoagulacji). Naturalną odpowiedzią organizmu na powstałe mikrouszkodzenia jest uruchomienie mechanizmów gojenia uszkodzeń. W efekcie elastyczność i wygląd skóry ulegają poprawie. Energia RF powoduje również zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych, co prowadzi do złagodzenia trądziku.

Terapia światłem LED

Jednocześnie głowica emituje również światło LED w kolorze czerwonym oraz niebieskim, w celu przyspieszenia procesu gojenia się skóry oraz aktywacji fibroblastów do zwiększonej produkcji włókien kolagenowych, aby przywrócić skórze zdrowy koloryt, napięcie oraz gładkość.

Urządzenie wyposażone jest w 2 rodzaje kartridży igłowych.

I. kartridż z izolowanymi igłami - jest to 36 złotych igieł nakłuwających skórę i przewodzących falę radiową tylko na końcowym odcinku igły. Podgrzanie następuje tylko w głębokich warstwach skóry, a więc zabieg ma działanie przede wszystkim liftingujące. Naskórek jest minimalnie uszkodzony mechanicznie, przez co następuje jego szybkie gojenie się.

Efektem zabiegu jest lifting i odmłodzenie skóry, ujędrnienie i pogrubienie skóry, redukcja zmarszczek, poprawa owalu twarzy, wiotkiego podbródka, zmarszczek na szyi.

II. kartridż z nieizolowanymi igłami - jest to 36 złotych igieł nakłuwających skórę, ale odsłoniętych tak, aby przewodnictwo fal radiowych następowało na całej długości igły. Podgrzanie tkanek następuje we wszystkich warstwach skóry, przez co występuje silniejsze uszkodzenie naskórka i dłuższe gojenie, ale zabieg oprócz efektu liftingującego działa również wygładzająco i wyrównująco strukturę skóry.

Efektem zabiegu jest zarówno lifting i ujędrnienie skóry, ale również wygładzenie i spłycenie blizn potrądzikowych, zwężenie porów i zmniejszenie łojotoku, wyrównanie kolorytu skóry a także redukcja blizn i rozstępów.

Co musisz wiedzieć

Czas zabiegu
1h-2h
Cena zabiegu
od 1300 zł
Znieczulenie
maść znieczulająca za dodatkową opłatą od 90zł, w zależności od obszaru
Odstęp pomiędzy zabiegami
4 tygodnie
Liczba zabiegów w serii
3-5
Obszar
Twarz, okolice oczu, szyja, dekolt, dłonie, piersi, brzuch, ramiona, uda, pośladki
Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej wyraźnie poprawia kondycję skóry. Zauważalne będzie spłycenie się zmarszczek, ujędrnienie i lifting skóry, bardziej ujednolicony koloryt skóry i zwężone pory. Spłyceniu ulegną także rozstępy, blizny urazowe oraz potrądzikowe. Terapia pozwala także pozbyć się przebarwień.

Ekspert radzi

Zabieg ujędrniający, wyszczuplający, redukujący obrzęki i cellulit, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

Radiofrekwencja mikroigłowa ma bardzo szeroki zakres wskazań terapeutycznych. Zabieg doskonale radzi sobie z wiotką skórą, potrzebującą ujędrnienia, zagęszczenia i zwiększenia napięcia, a także skórą o niejednolitym kolorycie, z rozszerzonymi porami i bliznami potrądzikowymi.

Dostępne w naszym gabinecie technologie medyczne są bardzo często nagradzane przez ekspertów oraz zadowolonych klientów. Nie inaczej jest w przypadku technologii medycznej RF mikroigłowej dostępnej w Besthetic Clinic w Warszawie. W 2019 roku urządzenie otrzymało nagrodę Prix de beauté COSMOPOLITAN w kategorii “Zabieg medycyny estetycznej”.

- mówi Kinga Siudzińska, Kosmetolog Besthetic Clinic

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda zabieg?
Zabieg poprzedzony jest wywiadem zdrowotnym z kosmetologiem, który wyklucza przeciwwskazania do zabiegu, objaśnia jego przebieg, ustala cele zabiegowe i opowiada o realnych efektach jakich pacjent może się spodziewać po serii lub po jednorazowym zabiegu. Następnie dobiera odpowiednie parametry do potrzeb skóry klienta. Po konsultacji nakładany jest krem znieczulający (za dodatkową opłatą), który minimalizuje uczucie dyskomfortu. Po 30-45 minutach i dokładnym oczyszczeniu skóry, kosmetolog przystępuje do zabiegu. Za pomocą głowicy wyposażonej w 36 mikroigieł skóra, w zależności od wskazań oraz obszaru zabiegowego, nakłuwana jest na głębokość od 0,5 do 3,5 mm i jednocześnie podgrzana do temperatury 45-60°C. Głowica emituje również światło LED, które pobudza fibroblasty do zwiększonej produkcji włókien kolagenowych, wpływając na strukturę skóry oraz jej koloryt. Procedura może trwać od 1 do 2 godzin, zależnie od rozmiaru powierzchni zabiegowej. Po skończonym zabiegu aplikuje się preparaty łagodzące i odżywcze.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. W razie dyskomfortu pacjenta można dostosować ustawienia urządzenia.
Jakie są przeciwwskazania?
 • Choroba nowotworowa i stan po nowotworze do 5 lat po skończeniu leczenia
 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Trądzik w fazie aktywnej
 • Opryszczka w fazie aktywnej
 • Aktywny proces zapalny w okolicy zabiegowej
 • Infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze
 • Przerwanie ciągłości naskórka
 • Zaburzenia krzepliwości krwi, hemofilia i choroby układu krążenia
 • Uszkodzenie nerwów obwodowych
 • Terapia retinoidami (po ok. 6 miesiącach od zakończenia terapii)
 • Stosowanie sterydów doustnie i miejscowo w obszarze zabiegowym
 • Niestabilna cukrzyca
 • Nieuregulowane choroby tarczycy
 • Epilepsja
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Odbyte leczenie promieniowaniem jonizującym
 • Skłonność do powstawania bliznowców
 • Implanty w okolicy zabiegowej
 • Rozrusznik serca
 • Wirusowe zapalenie wątroby
 • Wszczepiona pompa insulinowa
 • Trądzik różowaty
Jakich efektów mogę się spodziewać?
 • Spłycenie zmarszczek
 • Poprawa napięcia skóry i zwiększenie elastyczności
 • Lifting twarzy i poprawa owalu twarzy
 • Efekt pogrubienia i zagęszczenia skóry
 • Zmniejszenie widoczności porów
 • Redukcja widoczności rozstępów
 • Redukcja blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych
 • Ujednolicenie kolorytu skóry
 • Redukcja przebarwień
 • Poprawa jakości skóry
 • Nawilżenie skóry w efekcie wytworzenia endogennego kwasu hialuronowego
Po jakim czasie widać efekty?
Już pierwszy zabieg gwarantuje widoczny efekt, jednak do podtrzymania rezultatu odmłodzenia oraz rewitalizacji skóry rekomendowana jest seria 3-5 zabiegów wykonywanych co 4 tygodnie. Liczba zabiegów zależy od typu skóry oraz zdiagnozowanego wskazania i ustalana jest podczas konsultacji przez kosmetologa. Pełen rezultat może się kształtować do 3 miesięcy, w zależności od kondycji oraz problemu zdrowotnego skóry, z którym zgłaszamy się do gabinetu.
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Rezultaty zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej narastają stopniowo, ale są też niezwykle naturalne i nie powodują efektu sztuczności. To, jak długo się one utrzymują zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju problemu. W przypadku redukcji blizn i rozstępów, po pełnej serii zabiegów, można liczyć na trwałe rezultaty. Terapia RF mikroigłowej regeneruje skórę i poprawia jej kondycję na wiele miesięcy, spowalniając procesy starzenia, jednak nie jest w stanie na stałe wyeliminować działania czynników zewnętrznych mających destrukcyjny wpływ na produkcję kolagenu i elastyny, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia, niewłaściwa dieta czy stres. Odmładzające efekty zabiegu mogą więc utrzymywać się od kilku miesięcy nawet do roku.
Czy zabieg trzeba powtarzać?
Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej najlepiej wykonywać w serii od 3 do 5 zabiegów, które odbywają się w 4-tygodniowych odstępach. W celu podtrzymania efektów, można wykonywać zabieg przypominający raz na pół roku.
Jak może wyglądać skóra po zabiegu?
Przez kilka godzin po zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Następnego dnia mogą wystąpić: niewielki obrzęk oraz pojedyncze strupki, które są efektem krótkotrwałym i przemijającym. Po zabiegu wskazane jest stosowanie kremu z filtrem SPF 50. Skóra po zabiegu, będąca w przebudowie, może być przesuszona. Wówczas zalecamy zabiegi intensywnie nawilżające, jak i preparaty nawilżające do pielęgnacji w domu.
Jak się przygotować do zabiegu?
Zabieg nie wymaga od Pacjenta specjalnych przygotowań i może być wykonywany niezależnie od pory roku, także na opalonej skórze. Ważne jest, aby przez dwa dni nie przyjmować leków przeciwzapalnych i nie spożywać alkoholu. Osoby ze skłonnością do powstawania opryszczki powinny dobę przed zabiegiem zastosować profilaktycznie np. Heviran.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?

W celu uniknięcia nadkażenia skóry poddanej mikrouszkodzeniom, zaleca się w pierwszych dniach unikania jej bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi zanieczyszczeniami.

 • Po zabiegu należy silnie nawilżać i natłuszczać skórę, kremami regenerującymi lub z ceramidami np. Avene Cicalfate krem regenerujący, Uriage Cica krem regenerujący, La Roche-Posay Cicaplast B5, Alantan Dermoline,
 • Należy stosować delikatne kosmetyki do mycia
 • Na 24h po zabiegu należy zrezygnować ze spożywania alkoholu
 • Do 24h po zabiegu należy unikać intensywnej aktywności fizycznej
 • Należy unikać basenu i sauny przez okres 7 dni po zabiegu
 • Nie należy wykonywać peelingów przez okres 7 dni po zabiegu, ani stosować samoopalaczy
 • Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie UV przez minimum 7 dni po wykonaniu zabiegu
 • Przez okres 2 tygodni po zabiegu należy unikać silnej ekspozycji słonecznej i stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym SPF 50+
 • Dla wzmocnienia efektów zabiegu, zwłaszcza dla zwiększonej syntezy kolagenu zalecamy stosowanie po mikronakłuwaniu RF serum ze stabilną formą witaminy C. Odpowiedni rodzaj dermokosmetyku zaleci nasz kosmetolog.

Opinie

Jestem w trakcie zabiegów depilacji laserowej ale już jestem zadowolony z efektów, polecam te miejsce, czułem się komfortowo. Podejście kosmetologa profesjonalne.

Norbert M.

Cieszę się, ze odkryłam to miejsce. Jest tu bardzo przyjemnie i profesjonalnie. Pani Kinga dokładnie wytłumaczyła mi przebieg i działanie zabiegu oraz zarekomendowała plan działania. Czuję się zaopiekowana :) Dziękuję!

Anna C.

Bardzo kameralne miejsce wypełnione pozytywną energią i spokojem! Masaż we wspaniałej atmosferze, z wyczuciem, zapewniający głęboki relaks i odprężenie. Dziękuję 🙏

Dorota A.

Chociaż żyję dopiero niecałe 7 miesięcy to zabawy u cioci Madzi w recepcji są najlepsze (kiedy mama jest na zabiegach). Agu!

Marta J.

Bardzo fajny zabieg.Skóra jest wyraźnie”lżejsza”,rozświetlona, nawilżona. Pani kosmetolog Dominika, bardzo zaangażowana, dokładna. Sam salon nowy, urządzony ze smakiem. Miło się tam przebywa. Polecam.

Marta K.

Jestem zachwycona! I samym miejscem (oferta, atmosfera, wystrój, lokalizacja) i panią Dominiką, u której byłam już na kilku zabiegach. Pani Dominika ma indywidualne podejście do klienta, inicjatywę, jest bardzo profesjonalna i życzliwa, a wizyty przebiegają w świetnej atmosferze. Szczerze polecam! (z lekką obawą, żeby zostały jakieś wolne terminy;)))

Justyna S.

Namówiony przez rodzinę i przyjaciół poszedłem spróbować, po bezpłatnej konsultacji zdecydowałem się na zabieg oczyszczająco odmładzający - REWELACJA! zabieg komfortowy a efekt wow! Miła profesjonalna obsługa, przy okazji dużo informacji jak dbać o skórę także polecam :-)

Andrzej Ł.

Wykonałam zabieg zamykania naczyń u Pani Kingi, jestem bardzo zadowolona z efektu zabiegu oraz przebiegu wizyty! A sam klimat w klinice bezkonkurencyjny! Polecam i na pewno będę wracać 😍

Karolina W.

Fantastyczne miejsce. Bardzo kameralne, bez nadęcia. Pomogą, doradzą, pokierują. Ciepło i uprzejmie. Z dużą cierpliwością, a przecież tysiąc pytań do.. :-) Pełen profesjonalizm i zadbanie o klienta. Polecam dr Klaudię Simon. Wrócę na pewno!

Magda C.

Serdecznie polecam! Byłam tu na masażu relaksacyjnym- poziom wykonania wręcz mistrzowski. Takiego odprężenia dawno nie czułam! Klinika pięknie urządzona, z dbałością o każdy szczegół. Na uwagę zasługują również zaawansowane nowe technologie dostępne w klinice oraz bardzo pozytywna atmosfera bijąca od zespołu. Będę polecać! 😍

Magdalena G.

Wspaniałe miejsce, widać tutaj pasję i troskę o klienta. Sam zabieg depilacji przeprowadzony z najwiekszą starannością, o wszystkim byłam informowana z wyprzedzeniem i w trakcie zabiegu. Pani Dominika zadbała o moj komfort w 100%. Serdecznie polecam, ja będę wracać regularnie :)

Marta M.

Nowe, super miejsce na mapie Warszawy. Piękny lokal, parking dostępny obok, miła i profesjonalna obsługa. W ramach pierwszej wizyty testowałam depilację laserową i od razu umówiłam się na kolejne spotkania. Zdecydowanie miejsce godne polecenia!

Marlena S.

Piękne wnętrze i profesjonalna obsługa. Można odetchnąć i oddać się w ręce kogoś, kto kompleksowo zajmie się Twoją skórą. Dostałam diagnozę skóry, propozycję codziennej pielęgnacji, zalecenie wizyty u lekarza oraz sugestię dotyczącą zabiegów. Pierwszy już za mną- skóra po nim została ożywiona, odświeżona i oczyszczona. Szczerze polecam.

Ewa B.

Polecam wszystkim usługa wykonana profesjonalnie z indywidualnym podejściem do klienta . Jestem bardzo zadowolona i napewno wrócę :)

Agata G.

Przemiła i profesjonalna obsługa. Pani Magdalena była bardzo delikatna w trakcie zabiegu. Czułam się zaopiekowana. Jestem zadowolona z efektu i na pewno wrócę 😊 polecam

Anna K.

Besthetic to nowoczesna klinika o pięknym wystroju, oferująca szeroką gamę zabiegów na twarz i ciało. Osobiście serdecznie polecam zabiegi z Panią Kingą, która jest nie tylko wyśmienitą i wysoko wykwalifikowaną specjalistką, ale również niezwykle sympatyczną i życzliwą osobą. Pani Kinga starannie dobiera zabieg odpowiadający potrzebom klienta i wykonuje go z wyjątkową precyzją. Odbywa się to w atmosferze pełnego zaufania i dyskrecji, a miła rozmowa z Panią Kingą sprawia, że czas spędzony w klinice Besthetic jest niezwykle przyjemny. Szczerze polecam!

Elżbieta H.

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna.

Besthetic Clinic, Logo
ul. Białej Koniczyny 15 lok. U3
02-757 Warszawa (Mokotów)

Wejście od placyku Jaśminowy Zakątek

Bezpłatne parkowanie!

Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 15:00

© 2022 Besthetic, wszelkie prawa zastrzeżone