Fotoodmładzanie, Likwidacja zmian pigmentacyjnych – przebarwień posłonecznych, potrądzikowych, hormonalnych i piegów, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej
Likwidacja zmian pigmentacyjnych – przebarwień posłonecznych, potrądzikowych, hormonalnych i piegów

Redukcja przebarwień
Światło pulsacyjne

Przebarwienia na skórze są bardzo częstą przypadłością estetyczną. Powstają one w wyniku nadmiernej kumulacji barwnika skóry – melaniny, która wydzielana jest przez komórki tkanki skórnej – melanocyty. Przyczyny występowania przebarwień zależą od różnych czynników – stosowania niektórych terapii farmakologicznych, czynników genetycznych, czy wieku danej osoby. Bywają również wynikiem zaburzeń hormonalnych. Najczęściej jednak mamy do czynienia z powstawaniem przebarwień w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce. Dlatego często po okresie letnim na twarzy i ciele możemy zauważyć nowe zmiany pigmentacyjne. Istnieje wiele skutecznych metod stosowanych do walki z problemem przebarwień, takich jak peelingi chemiczne, czy terapie depigmentacyjne, jednak zdecydowanie najskuteczniejsze są obecnie zabiegi urządzeniami Hi-Tech, w tym zabieg z wykorzystaniem światła pulsacyjnego.

Na czym polega zabieg laserowej redukcji przebarwień?

Zabieg redukcji przebarwień laserem polega na wykorzystaniu światła pulsacyjnego w procesie fototermolizy selektywnej. Urządzenie emituje światło z przedziału 500-600 nm, które jest selektywnie pochłaniane przez barwnik skóry – melaninę. Po dojściu do barwnika – chwytnika, światło zmienia się w ciepło i zmiana skórna ulega zniszczeniu, bez uszkadzania otaczającej ją zdrowej skóry.

Parametry światła dobiera się odpowiednio do tego, jak duży jest problem przebarwień. Bezpośrednio po zabiegu zmiana pigmentacyjna ciemnieje, a następnie ulega stopniowemu wchłonięciu i zanikowi. Metoda ta sprawdza się w przypadku leczenia zaburzeń pigmentacyjnych, usuwania piegów, plam soczewicowatych czy przebarwień powstałych w wyniku interakcji niektórych leków ze słońcem. Podczas zabiegu redukcji przebarwień, światło absorbowane jest także przez hemoglobinę i oksyhemoglobinę, których destrukcja usuwa niepożądane zmiany naczyniowe. W trakcie zabiegu następuje również obkurczenie włókien kolagenowych i pobudzenie głębszych warstw skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje wraz z wiekiem. Przy okazji likwidacji przebarwień mamy więc dodatkowo efekt redukcji rumienia i odmłodzenia skóry.

Urządzenie jest przeznaczone zarówno do zabiegów na twarz, szyję i dekolt, jak i do ciała. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nawet dla delikatnej i cienkiej skóry szyi i dekoltu. Ryzyko wystąpienia efektów niepożądanych jest znacznie niższe niż w przypadku stosowanych w tym samym celu głębokich peelingów, czy dermabrazji. Procedura nie powoduje uszkodzenia naskórka, dlatego od razu umożliwia powrót do codziennych aktywności.

Co musisz wiedzieć

Czas zabiegu
w zależności od obszaru, od 15 min
Cena zabiegu
od 250zł
Znieczulenie
Nie
Odstęp pomiędzy zabiegami
4 tygodnie
Liczba zabiegów w serii
3-6
Obszar
twarz, szyja, dekolt, dłonie
Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Skuteczność zabiegów z wykorzystaniem głowicy światła pulsacyjnego została udowodniona klinicznie. Po zastosowaniu terapii następuje:

 • Wyrównanie kolorytu skóry na twarzy, szyi i dekolcie
 • Zmniejszenie przebarwień na twarzy i grzbietach dłoni
 • Likwidacja przebarwień potrądzikowych

Jednocześnie zabieg przyczynia się do redukcji przebarwień (plam, piegów powstałych wraz z wiekiem, przebarwień potrądzikowych), wyrównania kolorytu skóry, obkurczenia porów oraz poprawy jędrności i elastyczności skóry.

Ekspert radzi

Zabieg ujędrniający, wyszczuplający, redukujący obrzęki i cellulit, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

„Zabieg światłem pulsacyjnym ma szerokie zastosowanie. Oprócz funkcji usuwania zmian pigmentacyjnych, zamykania naczyń, redukcji rumienia oraz trądziku różowatego, umożliwia nam kompleksowe odmłodzenie skóry. Cera po zabiegach laserem jest wyraźnie zagęszczona, ujędrniona, koloryt ujednolicony, a wszelkie zmiany naczyniowe i pigmentacyjne są zredukowane. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, jednak dla zachowania najlepszych efektów polecam wykonać serię 3 zabiegów. Zabiegi laserowe najlepiej wykonać w porze jesienno-zimowej oraz należy pamiętać o nakładaniu filtra SPF50+ przez cały czas trwania kuracji.”

- mówi Magdalena Berlińska, Kosmetolog Besthetic Clinic

Najczęściej zadawane pytania

Jak przebiega zabieg redukcji przebarwień w gabinecie Besthetic Clinic w Warszawie?
Przed rozpoczęciem terapii usuwania przebarwień światłem pulsacyjnym, niezbędna jest konsultacja ze specjalistą w celu wykluczenia wszystkich przeciwskazań, omówienia przebiegu terapii oraz oczekiwanych efektów. Przed zabiegiem obszar poddany działaniu lasera jest dokładnie oczyszczany i odkażany. Pacjent otrzymuje okulary ochronne zabezpieczające jego wzrok przed działaniem lasera, a kosmetolog dobiera odpowiednią moc urządzenia – uzależniając ją od wielkości zmian i ich umiejscowienia, a także indywidualnych cech pacjenta. Działanie lasera polega na emitowaniu wiązki światła (impulsy przypominające błysk flesza), która trafia prosto w zmianę skórną, nie naruszając przy tym zdrowych tkanek. Pod wpływem wytworzonego ciepła, rozszerzone naczynia zamykają się, a komórki odpowiedzialne za przebarwienia i inne zmiany skórne ulegają zniszczeniu. Czas trwania zabiegu jest różny w zależności od wielkości powierzchni skóry poddawanej terapii. Bezpośrednio po terapii pacjent może wrócić do codziennych czynności, przestrzegając zaleceń pozabiegowych.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia. W trakcie zabiegu, podczas uwalniania impulsu Pacjent może odczuwać lekkie ukłucia i ciepło. Głowica chłodząca pozwala zmniejszyć odczuwaniu dyskomfortu spowodowanego działaniem lasera.
Jakie są przeciwwskazania?
Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są między innymi:
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Przyjmowanie antybiotyków, sterydów, leków antydepresyjnych
 • Leczenie retinoidami- należy odczekać 6 miesięcy od zakończenia terapii
 • Przyjmowanie leków i ziół światłouczulających ( m.in. dziurawiec, nagietek, skrzyp, pokrzywa, herbata Figura, Deprim)
 • Aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
 • Nowotwór i okres 5 lat po wyleczeniu
 • Epilepsja
 • Świeża opalenizna, stosowanie samoopalaczy
 • Duże dawki witamin A, C
 • Nadwrażliwość na światło
 • Fotodermatozy
 • Stosowanie peelingów chemicznych w obszarze zabiegowym (należy odstawić na 2 tyg. przed zabiegiem)
 • Bielactwo, łuszczyca, AZS
 • Niewyrównana cukrzyca
 • Zażywanie leków przeciwzakrzepowych
 • Nadciśnienie
 • Zabiegi medycyny estetycznej np. wypełniacze (2 tygodnie), nici (do czasu ich wchłonięcia, złote - przeciwwskazane)​
 • Niedawno wykonywane peelingi
Jakich efektów mogę się spodziewać?
Do udowodnionych klinicznie efektów terapii z wykorzystaniem głowicy światła pulsacyjnego należą:
 • Likwidacja przebarwień (plam, piegów, przebarwień potrądzikowych)
 • Redukcja rumienia
 • Zamknięcie popękanych naczynek krwionośnych na twarzy
 • Zamknięcie pajączków i naczyniaków starczych (rubinowych)
 • Wyrównanie kolorytu skóry
 • Poprawa jędrności i elastyczności skóry
 • Usunięcie nieestetycznych drobnych pajączków na nogach
Po jakim czasie widać efekty?
Przy większości zmian pigmentacyjnych, jak i naczyniowych, pierwsze rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast ostateczny efekt zależny jest od rodzaju i rozległości zmian. Dla pełnego efektu laseroterapii rekomendujemy serię 3-6 zabiegów w odstępie 4 tygodni. Z każdym kolejnym zabiegiem zmiany skórne będą jaśniejsze, a rumień wyraźnie bledszy. Po zabiegu laserowego odmładzania skóry zmiany skórne łuszczą się przez kilka dni, a w ciągu 14 dni od zabiegu obserwujemy pełne efekty odmłodzenia. Szczegółowy plan zabiegowy ustalany jest podczas konsultacji ze specjalistą.
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Efekty są trwałe, jednak w przypadku znacznej skłonności pacjenta do hiperpigmentacji, po pewnym czasie może być konieczne powtórzenie zabiegu.
Czy zabieg trzeba powtarzać?
O liczbie zabiegów decyduje kosmetolog podczas konsultacji, biorąc pod uwagę wielkość zmian i ich umiejscowienie. Zazwyczaj jest to seria od 3 do 6 zabiegów.
Jak może wyglądać skóra po zabiegu?
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. U niektórych pacjentów na skórze może pojawić się zaczerwienienie, uczucie rozgrzania i lekki obrzęk. Objawy te są naturalną reakcją organizmu na działanie lasera i szybko ustępują. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.
Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?
Przed zabiegiem należy:
 • Na okres ok. 3 tygodni przed zabiegiem odstawić maści i kremy z retinolem (wit. A)
 • Zakończyć kurację retinoidami
 • Dwa tygodnie przed zabiegiem odstawić leki fototoksyczne, fotoalergiczne oraz zioła i inne preparaty o właściwościach fotouczulających
 • Na co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem zrezygnować z opalania (także w solarium) – skóra poddawana działaniu lasera nie może nosić śladów opalenizny, ani wynikających z niej podrażnień.
Bezpośrednio przed zabiegiem nie wolno także wykonywać peelingu w miejscu, które ma być poddane działaniu lasera.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Po zabiegu zalecamy:
 • Stosowanie preparatów łagodzących skórę, bez alkoholu i substancji drażniących np. zawierających D-Panthenol,
 • Oczyszczanie skóry twarzy delikatnymi preparatami myjącymi
 • Zrezygnowanie z peelingów i innych kosmetyków drażniących skórę
 • Unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF 50+ przez cały okres trwania serii zabiegowej i co najmniej przez 4 tygodnie po jej zakończeniu
 • W ciągu 24 godzin po zabiegu unikać nakładania mocnego makijażu lub produktów silnie nawilżających
 • W przypadku terapii zmian naczyniowych powstrzymywać się od intensywnej aktywności fizycznej do 3 dni po zabiegu, a także od gorących kąpieli i korzystania z basenu i sauny do 7 dni po zabiegu.

Opinie

Jestem w trakcie zabiegów depilacji laserowej ale już jestem zadowolony z efektów, polecam te miejsce, czułem się komfortowo. Podejście kosmetologa profesjonalne.

Norbert M.

Cieszę się, ze odkryłam to miejsce. Jest tu bardzo przyjemnie i profesjonalnie. Pani Kinga dokładnie wytłumaczyła mi przebieg i działanie zabiegu oraz zarekomendowała plan działania. Czuję się zaopiekowana :) Dziękuję!

Anna C.

Bardzo kameralne miejsce wypełnione pozytywną energią i spokojem! Masaż we wspaniałej atmosferze, z wyczuciem, zapewniający głęboki relaks i odprężenie. Dziękuję 🙏

Dorota A.

Chociaż żyję dopiero niecałe 7 miesięcy to zabawy u cioci Madzi w recepcji są najlepsze (kiedy mama jest na zabiegach). Agu!

Marta J.

Bardzo fajny zabieg.Skóra jest wyraźnie”lżejsza”,rozświetlona, nawilżona. Pani kosmetolog Dominika, bardzo zaangażowana, dokładna. Sam salon nowy, urządzony ze smakiem. Miło się tam przebywa. Polecam.

Marta K.

Jestem zachwycona! I samym miejscem (oferta, atmosfera, wystrój, lokalizacja) i panią Dominiką, u której byłam już na kilku zabiegach. Pani Dominika ma indywidualne podejście do klienta, inicjatywę, jest bardzo profesjonalna i życzliwa, a wizyty przebiegają w świetnej atmosferze. Szczerze polecam! (z lekką obawą, żeby zostały jakieś wolne terminy;)))

Justyna S.

Namówiony przez rodzinę i przyjaciół poszedłem spróbować, po bezpłatnej konsultacji zdecydowałem się na zabieg oczyszczająco odmładzający - REWELACJA! zabieg komfortowy a efekt wow! Miła profesjonalna obsługa, przy okazji dużo informacji jak dbać o skórę także polecam :-)

Andrzej Ł.

Wykonałam zabieg zamykania naczyń u Pani Kingi, jestem bardzo zadowolona z efektu zabiegu oraz przebiegu wizyty! A sam klimat w klinice bezkonkurencyjny! Polecam i na pewno będę wracać 😍

Karolina W.

Fantastyczne miejsce. Bardzo kameralne, bez nadęcia. Pomogą, doradzą, pokierują. Ciepło i uprzejmie. Z dużą cierpliwością, a przecież tysiąc pytań do.. :-) Pełen profesjonalizm i zadbanie o klienta. Polecam dr Klaudię Simon. Wrócę na pewno!

Magda C.

Serdecznie polecam! Byłam tu na masażu relaksacyjnym- poziom wykonania wręcz mistrzowski. Takiego odprężenia dawno nie czułam! Klinika pięknie urządzona, z dbałością o każdy szczegół. Na uwagę zasługują również zaawansowane nowe technologie dostępne w klinice oraz bardzo pozytywna atmosfera bijąca od zespołu. Będę polecać! 😍

Magdalena G.

Wspaniałe miejsce, widać tutaj pasję i troskę o klienta. Sam zabieg depilacji przeprowadzony z najwiekszą starannością, o wszystkim byłam informowana z wyprzedzeniem i w trakcie zabiegu. Pani Dominika zadbała o moj komfort w 100%. Serdecznie polecam, ja będę wracać regularnie :)

Marta M.

Nowe, super miejsce na mapie Warszawy. Piękny lokal, parking dostępny obok, miła i profesjonalna obsługa. W ramach pierwszej wizyty testowałam depilację laserową i od razu umówiłam się na kolejne spotkania. Zdecydowanie miejsce godne polecenia!

Marlena S.

Piękne wnętrze i profesjonalna obsługa. Można odetchnąć i oddać się w ręce kogoś, kto kompleksowo zajmie się Twoją skórą. Dostałam diagnozę skóry, propozycję codziennej pielęgnacji, zalecenie wizyty u lekarza oraz sugestię dotyczącą zabiegów. Pierwszy już za mną- skóra po nim została ożywiona, odświeżona i oczyszczona. Szczerze polecam.

Ewa B.

Polecam wszystkim usługa wykonana profesjonalnie z indywidualnym podejściem do klienta . Jestem bardzo zadowolona i napewno wrócę :)

Agata G.

Przemiła i profesjonalna obsługa. Pani Magdalena była bardzo delikatna w trakcie zabiegu. Czułam się zaopiekowana. Jestem zadowolona z efektu i na pewno wrócę 😊 polecam

Anna K.

Besthetic to nowoczesna klinika o pięknym wystroju, oferująca szeroką gamę zabiegów na twarz i ciało. Osobiście serdecznie polecam zabiegi z Panią Kingą, która jest nie tylko wyśmienitą i wysoko wykwalifikowaną specjalistką, ale również niezwykle sympatyczną i życzliwą osobą. Pani Kinga starannie dobiera zabieg odpowiadający potrzebom klienta i wykonuje go z wyjątkową precyzją. Odbywa się to w atmosferze pełnego zaufania i dyskrecji, a miła rozmowa z Panią Kingą sprawia, że czas spędzony w klinice Besthetic jest niezwykle przyjemny. Szczerze polecam!

Elżbieta H.

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna.

Besthetic Clinic, Logo
ul. Białej Koniczyny 15 lok. U3
02-757 Warszawa (Mokotów)

Wejście od placyku Jaśminowy Zakątek

Bezpłatne parkowanie!

Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 15:00

© 2022 Besthetic, wszelkie prawa zastrzeżone