Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej
Gładka skóra bez podrażnień i wrastających włosków

Depilacja laserowa
Trwałe usuwanie niechcianego owłosienia

Depilacja laserowa to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na skuteczne pozbycie się nadmiernego owłosienia. Wystarczy kilka zabiegów, aby uzyskać trwały efekt gładkiej skóry na takich partiach ciała jak: nogi, pachy, okolice bikini, plecy, brzuch czy twarz. Gładka skóra to nie tylko wygoda i większa higiena, ale także sposób, by uniknąć wrastających włosków i podrażnień.

Zabieg depilacji laserowej to również oszczędność czasu oraz pieniędzy. Wystarczy policzyć, ile do tej pory pieniędzy wydaliśmy na nieskuteczną depilację ciała, którą trzeba regularnie powtarzać, a okaże się, że depilacja laserowa to najlepsze rozwiązanie naszego problemu.

Depilacja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym i komfortowym, nie wymagającym okresu rekonwalescencji. Wykonana w profesjonalnym gabinecie przez doświadczonego specjalistę certyfikowanym urządzeniem, przewyższa skutecznością i bezpieczeństwem wszystkie domowe sposoby usuwania włosków. Zabieg depilacji laserowej można wykonywać przez cały rok. Jedynie przy dużym nasłonecznieniu należy chronić skórę przed promieniowaniem UV kremami z filtrem.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Działanie lasera do depilacji opiera się na wykorzystaniu zjawiska tzw. fototermolizy selektywnej czyli absorpcji światła przez melaninę - pigment zawarty w cebulkach włosowych. Światło laserowe wytwarza miejscowo ciepło, które prowadzi do zniszczenia mieszka włosowego oraz komórek odpowiedzialnych za tworzenie się nowego włosa, bez szkodliwego oddziaływania na pozostałe komórki skóry. Urządzenie emituje łagodną wiązkę promieni, działając przy tym bezpiecznie i nie uszkadzając narządów otaczających miejsce poddane zabiegowi.

Trwałemu usunięciu w wyniku depilacji laserowej ulegają włosy, które posiadają odpowiednią ilość melaniny. Im są one ciemniejsze, tym uzyskamy lepsze rezultaty przy mniejszej ilości zabiegów. Dla uzyskania skutecznych rezultatów zabiegowych ważna jest również odpowiednia faza wzrostu włosa. Laser działa tylko na te włosy, które znajdują się w fazie anagenu, czyli fazie aktywnego wzrostu. Włosy nie rosną równocześnie, dlatego dla uzyskania pełnego efektu idealnie gładkiej skóry wymagane jest powtórzenie zabiegu. Inteligentne technologie, w które wyposażone jest urządzenie pozwalają na dokładne określenie poziomu melaniny w skórze, a zatem na indywidualne i precyzyjne ustawienie parametrów.

Laser dostarcza energię w ultra krótkich impulsach, które równomiernie rozgrzewają mieszki włosowe do odpowiedniej temperatury w celu ich trwałego zniszczenia, jednocześnie bez nagrzewania skóry. Zwiększa to skuteczność urządzenia i przede wszystkim sprawia, że zabieg depilacji laserowej jest całkowicie bezpieczny. Głowica urządzenia wyposażona jest w systemy chłodzące, minimalizując ryzyko odczuwania nieprzyjemnych doznań podczas zabiegu.

Funkcje pracy lasera w dwóch trybach - statycznym i dynamicznym umożliwiają szybsze działanie, co znacznie skraca czas trwania sesji zabiegowej. W efekcie cały proces depilacji specjalista może przeprowadzić zdecydowanie szybciej i sprawniej. Dla przykładu, czas depilacji pachy to tylko ok. 26 sekund.

Jak często powtarzać depilację laserową

W celu osiągnięcia trwałego usunięcia owłosienia depilowanego obszaru skóry zaleca się wykonanie minimum 4 zabiegów w rekomendowanych odstępach czasu. Odstępy zabiegowe uzależnione są od depilowanej okolicy:

 • Depilacja twarzy - co 4 tygodnie
 • Depilacja pach - co 6 tygodni
 • Depilacja ramion - co 4-6 tygodni
 • Depilacja pleców - co 8 tygodni
 • Depilacja nóg - co 8 tygodni
 • Depilacja bikini - co 4-6 tygodni

Obszary depilacji

Depilacja laserowa twarzy

Włosy na twarzy są dla wielu osób krępującym problemem estetycznym. Owłosienie twarzy pojawia się nie tylko u mężczyzn, ale również u kobiet. Najczęściej przyczyną są zaburzenia hormonalne. W takim przypadku ze względu na bezinwazyjność i długotrwałe efekty, depilacja laserowa wąsika, brody i baczków jest najlepszym rozwiązaniem.

Depilacja laserowa pach

Depilacja pach zazwyczaj wykonywana jest w domu przy pomocy maszynki do golenia lub depilatora. Niestety po takich zabiegach włoski szybko odrastają, a skóra często bywa podrażniona. Dodatkowo mogą pojawić się wrastające włoski powodujące bolesne stany zapalne. Depilacja laserowa pach to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia bez podrażnień i wrastających włosków.

Depilacja laserowa nóg

Gładkie nogi to jeden z bardziej pożądanych efektów w wyglądzie ciała zwłaszcza u kobiet, dlatego jest to najpopularniejszy obszar poddawany depilacji. Depilacja laserowa łydek, ud pozwala trwale i skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia z tych okolic.

Depilacja laserowa bikini

Podczas golenia okolic bikini najczęstszym problemem są wrastające włoski. Depilacja laserowa okolic intymnych oraz depilacja laserowa szpary pośladkowej pozwala trwale pozbyć się owłosienia w tym miejscu aby zapobiec bolesnym podrażnieniom.

Depilacja laserowa pleców

Problem nadmiernego owłosienia na plecach dotyczy głównie mężczyzn. Niestety plecy są trudnym miejscem do samodzielnej depilacji, dlatego w tym wypadku najwygodniej jest poddać się trwałej depilacji laserowej.

Depilacja laserowa brzucha

Z problemem owłosienia na brzuchu borykają się zarówno Panowie, jak i Panie z zaburzeniami hormonalnymi, np. nadmiernym owłosieniem po ciąży. Dzięki depilacji laserowej można skutecznie pozbyć się niechcianych włosów z tej okolicy ciała.

Co musisz wiedzieć

Czas zabiegu
w zależności od obszaru, od 5 min.
Cena zabiegu
od 90zł
Znieczulenie
niepotrzebne dzięki głowicy chłodzącej, możliwe na życzenie za dodatkową opłatą
Odstęp pomiędzy zabiegami
4-8 tygodni
Liczba zabiegów w serii
4-8
Obszar
twarz, pachy, bikini, nogi, ramiona, kark, brzuch, plecy
Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Depilacja laserowa przynosi doskonałe efekty i pozwala na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia z dowolnych partii ciała oraz twarzy. Już po pierwszym zabiegu możliwe jest zaobserwowanie redukcji owłosienia o ok. 30% ! Po wykonaniu serii rekomendowanych przez specjalistę zabiegów możemy cieszyć się jedwabiście gładką skórą. Możemy także pożegnać problem podrażnień po goleniu oraz wrastających włosków powodujących nawracające zapalenia mieszków włosowych.

Depilacja laserowa jest świetnym rozwiązaniem w przypadku kobiet zmagających się z hirsutyzmem. Wskazaniem są też nadmierna potliwość, grube i widoczne włoski oraz ich szybkie odrastanie. Zabieg może być przeprowadzony u nastolatków od 16. roku życia za zgodą rodziców.

Ekspert radzi

Zabieg ujędrniający, wyszczuplający, redukujący obrzęki i cellulit, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

„Zabieg musi być wykonywany w kilku seriach w określonych odstępach czasu, ponieważ światło lasera oddziałuje wyłącznie na cebulki włosów będących w fazie wzrostu. Już po jednym zabiegu dochodzi do trwałego usunięcia około 30% cebulek włosowych. W związku z tym, że na cebulki w fazie spoczynku laser nie działa, to aby uzyskać trwałe usunięcie włosów, potrzebnych jest średnio 4-9 zabiegów. Jest to ilość orientacyjna, ponieważ u każdej osoby może być ona inna. Należy również pamiętać, że nie ma możliwości usunięcia włosów w 100% i zawsze jakaś niewielka ilość będzie odrastała. Skuteczność zabiegów jest uzależniona od wielu czynników, między innymi od stanu zdrowia, dlatego zawsze informujemy o tym podczas konsultacji przed zabiegiem, podczas której przeprowadzamy szczegółowy wywiad.”

- mówi Magdalena Berlińska, Kosmetolog Besthetic Clinic

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda zabieg?
Zabieg poprzedza konsultacja z kosmetologiem, który kwalifikuje Pacjenta do dalszej procedury. Warunkiem dopuszczenia Pacjenta do zabiegu jest wywiad oraz wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Na początku zabiegu kosmetolog przykłada do obszaru zabiegowego głowicę urządzenia, która automatycznie dobiera odpowiednie ustawienia lasera. W ten sposób ograniczamy ryzyko poparzenia bądź ustawienia zbyt niskiej częstotliwości. Następnie kosmetolog przechodzi do wykonywania głównego zabiegu, czyli depilacji laserowej. Zabieg depilacji laserowej polega na przykładaniu głowicy urządzenia do obszaru zabiegowego, podczas którego światło i ciepło lasera oddziałuje na melaninę, niszcząc cebulki włosowe i powodując ich obumieranie. Dwa tryby pracy – statyczny i dynamiczny pozwalają na jeszcze bardziej skuteczne i szybsze działanie lasera.
Czy zabieg jest bolesny?
Laser posiada funkcję chłodzenia (+5oC), dzięki czemu zabieg jest niemalże bezbolesny. W niektórych przypadkach odczuwalne jest jedynie uczucie delikatnego pieczenia.
Jakie są przeciwwskazania?
Laserowy zabieg depilacji nie powinien być wykonywany w następujących sytuacjach:
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Niewyregulowane choroby (cukrzyca, niewydolność lub nadczynność tarczycy)
 • Choroby autoimmunologiczne (toczeń, twardzina)
 • Nowotwory i do 5 lat po ich wyleczeniu
 • Świeża opalenizna, stosowanie samoopalacza, opalania natryskowego lub innych preparatów barwiących skórę w okresie krótszym niż 3 tygodnie od planowanego zabiegu
 • Nadwrażliwość na światło, alergia na słońce
 • Atopowe zapalenie skóry
 • Aktywne infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe skóry (opryszczka)
 • Otwarte rany
 • Liczne znamiona barwnikowe
 • Skłonność do tworzenia się bliznowców
 • Epilepsja
 • Rozrusznik serca
 • Pompa insulinowa
 • Metalowe części w ciele (dotyczy obszaru poddawanego zabiegowi)
 • Peelingi chemiczne wykonywane w ciągu 3 tygodni
 • Mikrodermabrazja wykonywana w ciągu 2 tygodni
 • Wypełniacze, toksyna botulinowa w miejscu depilacji
 • Przyjmowanie leków: retinoidów, ziół (nagietek, miłorząb, dziurawiec, jeżówka, skrzyp, beta karoten), antybiotyków, szczególnie z grupy tetracyklin, leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, uspokajających i antydepresyjnych, leczenie zaburzeń hormonalnych (bezpłodności)
Stosowanie antykoncepcji hormonalnej nie jest przeciwwskazaniem i nie wpływa na skuteczność zabiegu.
Jakich efektów mogę się spodziewać?
Już po pierwszym zabiegu można spodziewać się wyraźnej redukcji owłosienia. Skóra będzie gładka i pozbawiona nawet do 30% niechcianych włosków. Dla osiągnięcia trwałego efektu usunięcia włosów należy wykonać serię 4-8 zabiegów w określonych odstępach czasu. Jest to orientacyjna ilość zabiegów, ponieważ u każdej osoby może to wyglądać inaczej. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie usuniemy 100% włosów, zawsze jakaś ich część pozostanie (ok. 5%). Skuteczność depilacji jest uzależniona od wielu czynników, w tym również od stanu zdrowia danej osoby. Po serii zabiegów skóra będzie gładka i bez podrażnień, a włoski nie będą w nią wrastać.
Po jakim czasie widać efekty?
Już po pierwszym zabiegu można spodziewać się wyraźnej redukcji owłosienia. Skóra będzie gładka i pozbawiona nawet do 30% niechcianych włosków. Ostateczna ilość zabiegów depilacji laserowej jest uzależniona od wielu czynników, między innymi od stanu zdrowia Klienta.
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Efekt depilacji laserowej jest długotrwały. Aby utrzymał się on jak najdłużej, rekomendujemy 1 raz w roku zabieg „przypominający” w momencie, kiedy pojawią się pojedyncze włoski w obszarze zabiegowym. Zabieg przypominający utrwali efekty pozbywając się jednocześnie pojedynczych, słabych włosków, które mogą pojawić się po jakimś czasie.
Czy zabieg trzeba powtarzać?
Aby osiągnąć pożądany efekt należy podejść do serii ok. 4-8 zabiegów zleconych przez kosmetologa. Dopiero po ich wykonaniu możemy mieć pewność, że nasza skóra będzie pozbawiona owłosienia. Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, rekomendujemy 1 raz w roku zabieg „przypominający”.
Jak może wyglądać skóra po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta.
Jak się przygotować do zabiegu?
 • Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z opalania, solarium, samoopalaczy czy balsamów brązujących i nie planować ich do 2 tygodni po zabiegu.
 • Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki i zioła światłouczulające (herbatki odchudzające z nagietkiem, dziurawcem, leki antydepresyjne).
 • Przez 3-4 tygodnie przed zabiegiem nie należy depilować miejsc poddawanych zabiegowi depilatorem, woskiem czy kremem, ani nie usuwać włosków pęsetą. Można je natomiast golić maszynką.
 • Na 7 dni przed zabiegiem nie należy wykonywać żadnych peelingów ani nie używać kosmetyków o działaniu złuszczającym na okolicę zabiegową.
 • Dzień przed zabiegiem należy ogolić włosy w miejscu zabiegu jednorazową maszynką.
 • Jeżeli jest to pierwsza wizyta, powinno się pozostawić kawałek nieogolony (ok. 2 cm) do oceny włosów przez zabiegowca.
 • W dniu wizyty nie należy stosować kremów, balsamów w obszarze zabiegowym.
 • W przypadku stosowania terapii doustnej retinoidami (izotretinoiną) wymagana jest półroczna przerwa pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 • W przypadku depilacji laserowej twarzy stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami, Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 3 tygodni przerwy przed zabiegiem.
 • Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy 1 miesiąc po infekcji.
 • W przypadku przyjmowania antybiotyków należy odczekać min. 2 tygodnie od ostatniej dawki.
 • Po szczepieniu należy odczekać 2 tygodnie do zabiegu.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
 • W przypadku utrzymującego się zaczerwienienia po zabiegu, można użyć zimnych okładów lub żeli chłodzących.
 • Bezpośrednio po zabiegu, do około tygodnia należy unikać gorących kąpieli, sauny, peelingów, a także innych czynników mogących podrażnić skórę.
 • Przez 2-3 tygodnie po zabiegu nie należy eksponować skóry na słońce. W tym okresie należy stosować kremy z wysokim filtrem (SPF 50+).
 • Przez pierwsze dni po zabiegu, jeśli pojawi się podrażnienie, należy myć skórę delikatnym żelem lub mydłem, delikatnie osuszać skórę bez pocierania, nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach), stosować zasypkę, krem lub maść Bariederm, Cicalfate, Alantan albo Bepanthen, aby złagodzić zaczerwienienie.
 • Preparaty o działaniu złuszczającym można wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu

Opinie

Jestem w trakcie zabiegów depilacji laserowej ale już jestem zadowolony z efektów, polecam te miejsce, czułem się komfortowo. Podejście kosmetologa profesjonalne.

Norbert M.

Cieszę się, ze odkryłam to miejsce. Jest tu bardzo przyjemnie i profesjonalnie. Pani Kinga dokładnie wytłumaczyła mi przebieg i działanie zabiegu oraz zarekomendowała plan działania. Czuję się zaopiekowana :) Dziękuję!

Anna C.

Bardzo kameralne miejsce wypełnione pozytywną energią i spokojem! Masaż we wspaniałej atmosferze, z wyczuciem, zapewniający głęboki relaks i odprężenie. Dziękuję 🙏

Dorota A.

Chociaż żyję dopiero niecałe 7 miesięcy to zabawy u cioci Madzi w recepcji są najlepsze (kiedy mama jest na zabiegach). Agu!

Marta J.

Bardzo fajny zabieg.Skóra jest wyraźnie”lżejsza”,rozświetlona, nawilżona. Pani kosmetolog Dominika, bardzo zaangażowana, dokładna. Sam salon nowy, urządzony ze smakiem. Miło się tam przebywa. Polecam.

Marta K.

Jestem zachwycona! I samym miejscem (oferta, atmosfera, wystrój, lokalizacja) i panią Dominiką, u której byłam już na kilku zabiegach. Pani Dominika ma indywidualne podejście do klienta, inicjatywę, jest bardzo profesjonalna i życzliwa, a wizyty przebiegają w świetnej atmosferze. Szczerze polecam! (z lekką obawą, żeby zostały jakieś wolne terminy;)))

Justyna S.

Namówiony przez rodzinę i przyjaciół poszedłem spróbować, po bezpłatnej konsultacji zdecydowałem się na zabieg oczyszczająco odmładzający - REWELACJA! zabieg komfortowy a efekt wow! Miła profesjonalna obsługa, przy okazji dużo informacji jak dbać o skórę także polecam :-)

Andrzej Ł.

Wykonałam zabieg zamykania naczyń u Pani Kingi, jestem bardzo zadowolona z efektu zabiegu oraz przebiegu wizyty! A sam klimat w klinice bezkonkurencyjny! Polecam i na pewno będę wracać 😍

Karolina W.

Fantastyczne miejsce. Bardzo kameralne, bez nadęcia. Pomogą, doradzą, pokierują. Ciepło i uprzejmie. Z dużą cierpliwością, a przecież tysiąc pytań do.. :-) Pełen profesjonalizm i zadbanie o klienta. Polecam dr Klaudię Simon. Wrócę na pewno!

Magda C.

Serdecznie polecam! Byłam tu na masażu relaksacyjnym- poziom wykonania wręcz mistrzowski. Takiego odprężenia dawno nie czułam! Klinika pięknie urządzona, z dbałością o każdy szczegół. Na uwagę zasługują również zaawansowane nowe technologie dostępne w klinice oraz bardzo pozytywna atmosfera bijąca od zespołu. Będę polecać! 😍

Magdalena G.

Wspaniałe miejsce, widać tutaj pasję i troskę o klienta. Sam zabieg depilacji przeprowadzony z najwiekszą starannością, o wszystkim byłam informowana z wyprzedzeniem i w trakcie zabiegu. Pani Dominika zadbała o moj komfort w 100%. Serdecznie polecam, ja będę wracać regularnie :)

Marta M.

Nowe, super miejsce na mapie Warszawy. Piękny lokal, parking dostępny obok, miła i profesjonalna obsługa. W ramach pierwszej wizyty testowałam depilację laserową i od razu umówiłam się na kolejne spotkania. Zdecydowanie miejsce godne polecenia!

Marlena S.

Piękne wnętrze i profesjonalna obsługa. Można odetchnąć i oddać się w ręce kogoś, kto kompleksowo zajmie się Twoją skórą. Dostałam diagnozę skóry, propozycję codziennej pielęgnacji, zalecenie wizyty u lekarza oraz sugestię dotyczącą zabiegów. Pierwszy już za mną- skóra po nim została ożywiona, odświeżona i oczyszczona. Szczerze polecam.

Ewa B.

Polecam wszystkim usługa wykonana profesjonalnie z indywidualnym podejściem do klienta . Jestem bardzo zadowolona i napewno wrócę :)

Agata G.

Przemiła i profesjonalna obsługa. Pani Magdalena była bardzo delikatna w trakcie zabiegu. Czułam się zaopiekowana. Jestem zadowolona z efektu i na pewno wrócę 😊 polecam

Anna K.

Besthetic to nowoczesna klinika o pięknym wystroju, oferująca szeroką gamę zabiegów na twarz i ciało. Osobiście serdecznie polecam zabiegi z Panią Kingą, która jest nie tylko wyśmienitą i wysoko wykwalifikowaną specjalistką, ale również niezwykle sympatyczną i życzliwą osobą. Pani Kinga starannie dobiera zabieg odpowiadający potrzebom klienta i wykonuje go z wyjątkową precyzją. Odbywa się to w atmosferze pełnego zaufania i dyskrecji, a miła rozmowa z Panią Kingą sprawia, że czas spędzony w klinice Besthetic jest niezwykle przyjemny. Szczerze polecam!

Elżbieta H.

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna.

Besthetic Clinic, Logo
ul. Białej Koniczyny 15 lok. U3
02-757 Warszawa (Mokotów)

Wejście od placyku Jaśminowy Zakątek

Bezpłatne parkowanie!

Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 15:00

© 2022 Besthetic, wszelkie prawa zastrzeżone