Zabieg ujędrniający, wyszczuplający, redukujący obrzęki i cellulit, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej
Stymulacja naturalnych procesów naprawczych skóry

Mezoterapia mikroigłowa
Odmładzanie przez mikronakłuwanie

Zatrzymanie efektów starzenia, spłycenie zmarszczek i poprawa jakości skóry, w tym redukcja blizn potrądzikowych, to cel większości osób odwiedzających gabinety medycyny estetycznej.

Technologia mikronakłuwania (microneedling, mezoterapia mikroigłowa) jest zabiegiem, który pomaga uzyskać takie efekty w łagodny i niemal bezbolesny sposób, nie wymagający przy tym specjalnego przygotowania, ani długiej rekonwalescencji.

Głównym celem mikronakłuwania jest stymulacja skóry, przebudowa, biorewitalizacja i dostarczanie odpowiednich dla jej potrzeb składników aktywnych.

Na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia mikroigłowa polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry poprzez nakłucia specjalnie do tego przeznaczonym urządzeniem, które wyposażone jest w jednorazowe kartridże zakończone 16 molibdenowymi sterylnymi igłami.

Igły wykonują pulsacyjne ruchy z częstotliwością 1920 mikronakłuć na sekundę i w ten sposób nakłuwają skórę na głębokość od 0.25 mm nawet do 3.0 mm, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Dzięki powstałym mikronakłuciom dochodzi do procesu pobudzania czynności komórek skóry, przebudowy oraz remodelingu tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry, a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Funkcja automatycznego nakłuwania zwiększa efektywność terapii, a precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu, poprawia jego bezpieczeństwo oraz komfort – inaczej niż w przypadku derma-roller’ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły. Mikronakłucia pozwalają również dostarczyć w głąb skóry cenne substancje odżywcze. Do tego celu wykorzystywane są specjalne preparaty, które dobierane są w zależności od pożądanego efektu. Wykorzystuje się np. witaminę C, kwas hialuronowy, kompleks witamin czy krzem organiczny.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy. Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia możliwe jest wykonywanie zabiegów na nawet najtrudniej dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust.

Co musisz wiedzieć

Czas zabiegu
ok. 1h
Cena zabiegu
od 500zł
Znieczulenie
nie jest konieczne, maść znieczulająca na życzenie za dodatkową opłatą 80zł
Odstęp pomiędzy zabiegami
3-4 tygodnie
Liczba zabiegów w serii
4-6
Obszar
Twarz, szyja, dekolt, dłonie, brzuch, uda, pośladki, skóra głowy
Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Zabieg mikronakłuwania wyraźnie poprawia kondycję skóry. Zauważalne będzie spłycenie się zmarszczek, ujędrnienie, bardziej ujednolicony koloryt skóry i zwężone pory. Spłyceniu ulegną także rozstępy, blizny potrądzikowe oraz oparzeniowe. Terapia pozwala pozbyć się cieni pod oczami oraz przebarwień. Urządzenie stosowane jest także w leczeniu łysienia.

Ekspert radzi

Zabieg ujędrniający, wyszczuplający, redukujący obrzęki i cellulit, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

„Mezoterapia mikroigłowa ma bardzo szeroki zakres wskazań terapeutycznych. Zabieg jest w naszym gabinecie pierwszą linią walki z oznakami fotostarzenia i przebarwieniami, wiotką skórą pozbawioną witalności, skórą skłonną do trądziku, z rozszerzonymi porami i bliznami potrądzikowymi. Mikronakłuwanie jest często fundamentem innych terapii zabiegowych, potęgującym ich efekty, jak np. w przypadku zabiegu BioReTherapy zalecanego szczególnie w leczeniu trądziku, redukcji blizn potrądzikowych oraz rozstępów.”

- mówi Kinga Siudzińska, Kosmetolog Besthetic Clinic

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda zabieg mezoterapii mikroigłowej w gabinecie Besthetic Clinic w Warszawie?
Zabieg poprzedzony jest konsultacją z kosmetologiem, który wyklucza przeciwwskazania do zabiegu, objaśnia jego przebieg, ustala cele zabiegowe i opowiada o realnych efektach jakich pacjent może się spodziewać po serii lub po jednorazowym zabiegu. Następnie dobiera odpowiedni preparat i parametry do potrzeb skóry klienta. Po konsultacji, w zależności od wrażliwości Pacjenta, nakładany jest krem znieczulający (za dodatkową opłatą), który całkowicie znosi ewentualne nieprzyjemne odczucia podczas zabiegu. Po 15-30 minutach i dokładnym oczyszczeniu skóry, kosmetolog przystępuje do jej mikronakłuwania automatycznym penem. Zabiegowi towarzyszy lekkie krwawienie, dzięki czemu aktywują się płytki krwi, powodując regenerację i odżywienie skóry. Urządzenie tworząc mikrokanaliki w skórze, pomaga również wprowadzić w jej głębsze warstwy indywidualnie dobrany preparat. Głębokość nakłuć zależna jest od miejsca zabiegowego oraz od efektu jaki chcemy uzyskać. Z inną głębokością nakłuwa się okolicę oka, brody, czy brzucha bądź ramion.
Czy zabieg jest bolesny?
Ból odczuwany podczas nakłuwania skóry nie jest bardzo dotkliwy. Urządzenie zostało zaprojektowane w sposób pozwalający na zminimalizowanie poziomu dyskomfortu towarzyszącego zabiegowi. Nieprzyjemne wrażenia, które mogą się pojawić, szczególnie gdy głowica pracuje w okolicy czoła lub kości policzkowych, zostają zneutralizowane przez środek znieczulający, który u osób bardziej wrażliwych na ból, można zaaplikować przed wykonaniem zabiegu (na życzenie, za dodatkową opłatą).
Jakie są przeciwwskazania?
Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu endermologii są między innymi:
 • Choroba nowotworowa i stan po nowotworze do 5 lat po skończeniu leczenia
 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Trądzik jest w fazie aktywnej
 • Opryszczka w fazie aktywnej
 • Aktywny proces zapalny w okolicy zabiegowej
 • Infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze
 • Zaburzenia krzepliwości krwi, hemofilia
 • Tendencja do tworzenia się keloidów – blizn przerostowych
 • Zabiegi laserowe (do ok. 4 tyg. od zabiegu z laserem)
 • Terapia retinoidami (po ok. 6 miesiącach od zakończenia terapii)
 • Stosowanie sterydów doustnie i miejscowo w obszarze zabiegowym
 • Niestabilna cukrzyca
 • Łuszczyca, egzema
 • Alergia na składniki preparatu
 • Bardzo liczne znamiona w okolicy zabiegowej
 • Mocno opalona skóra
 • Skóra bardzo naczyniowa
Jakich efektów mogę się spodziewać?
 • widoczne spłycenie zmarszczek
 • efekt pogrubienia, zagęszczenia skóry
 • naturalna stymulacja produkcji kolagenu
 • zmniejszenie widoczności porów
 • redukcja widoczności rozstępów
 • redukcja blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych
 • ujednolicenie kolorytu skóry
 • redukcja przebarwień
 • poprawa jakości skóry
 • zwiększenie elastyczności, napięcia
Po jakim czasie widać efekty?
Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Możemy tutaj liczyć przede wszystkim na poprawę kolorytu skóry, wygładzenie i rozświetlenie. Skóra będzie również mocniej napięta i wygładzona. Możemy też liczyć na to, że blizny, przebarwienia i rozstępy będą mniej widoczne. Dla uzyskania najlepszych rezultatów, rekomendowane jest wykonanie serii zabiegów. Pełen rezultat może się kształtować do 3 miesięcy, w zależności od kondycji oraz problemu zdrowotnego skóry, z którym zgłaszamy się do gabinetu.
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Rezultaty zabiegu mezoterapii mikroigłowej narastają stopniowo, ale są też niezwykle naturalne i nie powodują efektu sztuczności. To, jak długo się one utrzymują zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju problemu. W przypadku redukcji blizn i rozstępów, po pełnej serii zabiegów, można liczyć na trwałe rezultaty. Terapia mikronakłuwania regeneruje skórę i poprawia jej kondycję na wiele miesięcy, spowalniając procesy starzenia, jednak nie jest w stanie na stałe wyeliminować działania czynników zewnętrznych mających destrukcyjny wpływ na produkcję kolagenu i elastyny, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia, niewłaściwa dieta czy stres. Odmładzające efekty zabiegu mogą więc utrzymywać się od kilku miesięcy nawet do roku. Następnie należy powtórzyć serię zabiegów.
Czy zabieg trzeba powtarzać?
Zabiegi mikronakłuwania najlepiej wykonywać w serii od 4 do 6 zabiegów, które odbywają się w odstępach od 3 do 5 tygodni. W celu podtrzymania efektów, serię zabiegów warto powtarzać 2 razy w roku.
Jak może wyglądać skóra po zabiegu?
Bezpośrednio po wykonaniu mikronakłuć, skóra najczęściej jest czerwona i rozpalona, możliwy jest obrzęk. Rumień pozabiegowy może utrzymywać się do około 2 dni po zabiegu. U niektórych osób po paru dniach może wystąpić delikatne złuszczanie naskórka. Jest to całkowicie normalne zjawisko odnawiania się skóry. Czasami u osób z bardzo płytko unaczynionymi cerami mogą pojawić się bardzo drobne wybroczyny. Po 5-7 dniach skóra jest już w pełni wygojona.
Jak się przygotować do zabiegu?
Zabieg nie wymaga od Pacjenta specjalnych przygotowań. Ważne jest, aby przez dwa dni nie przyjmować leków przeciwzapalnych i nie spożywać dużych ilości alkoholu.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?

W celu uniknięcia nadkażenia skóry poddanej mikrouszkodzeniom, zaleca się w pierwszych dniach unikania jej bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi zanieczyszczeniami.

 • Po zabiegu należy silnie nawilżać i natłuszczać skórę, kremami regenerującymi lub z ceramidami np. Avene Cicalfate krem regenerujący, Uriage Cica krem regenerujący, La Roche-Posay Cicaplast B5, Alantan Dermoline,
 • Należy stosować delikatne kosmetyki do mycia
 • Do 24h po zabiegu należy unikać intensywnej aktywności fizycznej
 • Należy unikać basenu i sauny przez okres 7 dni po zabiegu
 • Nie należy wykonywać peelingów przez okres 7 dni po zabiegu, ani stosować samoopalaczy

Opinie

Jestem w trakcie zabiegów depilacji laserowej ale już jestem zadowolony z efektów, polecam te miejsce, czułem się komfortowo. Podejście kosmetologa profesjonalne.

Norbert M.

Cieszę się, ze odkryłam to miejsce. Jest tu bardzo przyjemnie i profesjonalnie. Pani Kinga dokładnie wytłumaczyła mi przebieg i działanie zabiegu oraz zarekomendowała plan działania. Czuję się zaopiekowana :) Dziękuję!

Anna C.

Bardzo kameralne miejsce wypełnione pozytywną energią i spokojem! Masaż we wspaniałej atmosferze, z wyczuciem, zapewniający głęboki relaks i odprężenie. Dziękuję 🙏

Dorota A.

Chociaż żyję dopiero niecałe 7 miesięcy to zabawy u cioci Madzi w recepcji są najlepsze (kiedy mama jest na zabiegach). Agu!

Marta J.

Bardzo fajny zabieg.Skóra jest wyraźnie”lżejsza”,rozświetlona, nawilżona. Pani kosmetolog Dominika, bardzo zaangażowana, dokładna. Sam salon nowy, urządzony ze smakiem. Miło się tam przebywa. Polecam.

Marta K.

Jestem zachwycona! I samym miejscem (oferta, atmosfera, wystrój, lokalizacja) i panią Dominiką, u której byłam już na kilku zabiegach. Pani Dominika ma indywidualne podejście do klienta, inicjatywę, jest bardzo profesjonalna i życzliwa, a wizyty przebiegają w świetnej atmosferze. Szczerze polecam! (z lekką obawą, żeby zostały jakieś wolne terminy;)))

Justyna S.

Namówiony przez rodzinę i przyjaciół poszedłem spróbować, po bezpłatnej konsultacji zdecydowałem się na zabieg oczyszczająco odmładzający - REWELACJA! zabieg komfortowy a efekt wow! Miła profesjonalna obsługa, przy okazji dużo informacji jak dbać o skórę także polecam :-)

Andrzej Ł.

Wykonałam zabieg zamykania naczyń u Pani Kingi, jestem bardzo zadowolona z efektu zabiegu oraz przebiegu wizyty! A sam klimat w klinice bezkonkurencyjny! Polecam i na pewno będę wracać 😍

Karolina W.

Fantastyczne miejsce. Bardzo kameralne, bez nadęcia. Pomogą, doradzą, pokierują. Ciepło i uprzejmie. Z dużą cierpliwością, a przecież tysiąc pytań do.. :-) Pełen profesjonalizm i zadbanie o klienta. Polecam dr Klaudię Simon. Wrócę na pewno!

Magda C.

Serdecznie polecam! Byłam tu na masażu relaksacyjnym- poziom wykonania wręcz mistrzowski. Takiego odprężenia dawno nie czułam! Klinika pięknie urządzona, z dbałością o każdy szczegół. Na uwagę zasługują również zaawansowane nowe technologie dostępne w klinice oraz bardzo pozytywna atmosfera bijąca od zespołu. Będę polecać! 😍

Magdalena G.

Wspaniałe miejsce, widać tutaj pasję i troskę o klienta. Sam zabieg depilacji przeprowadzony z najwiekszą starannością, o wszystkim byłam informowana z wyprzedzeniem i w trakcie zabiegu. Pani Dominika zadbała o moj komfort w 100%. Serdecznie polecam, ja będę wracać regularnie :)

Marta M.

Nowe, super miejsce na mapie Warszawy. Piękny lokal, parking dostępny obok, miła i profesjonalna obsługa. W ramach pierwszej wizyty testowałam depilację laserową i od razu umówiłam się na kolejne spotkania. Zdecydowanie miejsce godne polecenia!

Marlena S.

Piękne wnętrze i profesjonalna obsługa. Można odetchnąć i oddać się w ręce kogoś, kto kompleksowo zajmie się Twoją skórą. Dostałam diagnozę skóry, propozycję codziennej pielęgnacji, zalecenie wizyty u lekarza oraz sugestię dotyczącą zabiegów. Pierwszy już za mną- skóra po nim została ożywiona, odświeżona i oczyszczona. Szczerze polecam.

Ewa B.

Polecam wszystkim usługa wykonana profesjonalnie z indywidualnym podejściem do klienta . Jestem bardzo zadowolona i napewno wrócę :)

Agata G.

Przemiła i profesjonalna obsługa. Pani Magdalena była bardzo delikatna w trakcie zabiegu. Czułam się zaopiekowana. Jestem zadowolona z efektu i na pewno wrócę 😊 polecam

Anna K.

Besthetic to nowoczesna klinika o pięknym wystroju, oferująca szeroką gamę zabiegów na twarz i ciało. Osobiście serdecznie polecam zabiegi z Panią Kingą, która jest nie tylko wyśmienitą i wysoko wykwalifikowaną specjalistką, ale również niezwykle sympatyczną i życzliwą osobą. Pani Kinga starannie dobiera zabieg odpowiadający potrzebom klienta i wykonuje go z wyjątkową precyzją. Odbywa się to w atmosferze pełnego zaufania i dyskrecji, a miła rozmowa z Panią Kingą sprawia, że czas spędzony w klinice Besthetic jest niezwykle przyjemny. Szczerze polecam!

Elżbieta H.

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna.

Besthetic Clinic, Logo
ul. Białej Koniczyny 15 lok. U3
02-757 Warszawa (Mokotów)

Wejście od placyku Jaśminowy Zakątek

Bezpłatne parkowanie!

Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 15:00

© 2022 Besthetic, wszelkie prawa zastrzeżone