Redukcja lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz poprawa jędrności skóry, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej
Redukcja lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz poprawa jędrności skóry

Modelowanie sylwetki
Siła zimnych mikrofal

Chcesz pozbyć się drugiego podbródka, fałdek na brzuchu, kilku centymetrów w talii, a może ujędrnić swoje pośladki czy pożegnać cellulit na udach? Nadprogramowa tkanka tłuszczowa lub wiotka skóra na ramionach nie dają Ci spokoju?

Dieta i ćwiczenia to za mało, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę? Jeżeli obawiasz się tak radykalnych rozwiązań jak klasyczne odsysanie tłuszczu, to z pewnością docenisz nieinwazyjne i potwierdzone działanie technologii zimnych mikrofal.

Na czym polega modelowanie sylwetki z wykorzystaniem zimnych mikrofal?

Technologia zimnych mikrofal stworzona została do zwalczania miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej i najbardziej uporczywego cellulitu.

Pod wieloma względami przewyższa ona inne dostępne zabiegi spalające tłuszcz i redukujące cellulit, gdyż imituje fale o wysokiej i selektywnej częstotliwość 2,45 GHz, które oddziałują na głębsze warstwy tkanki tłuszczowej niż np. fale radiowe (RF). Dzięki temu skóra nie stanowi dla nich praktycznie żadnej bariery, co przekłada się na tak dużą skuteczność zabiegu. Energia emitowana przez prądy elektromagnetyczne (mikrofale) aż w 80% dociera bezpośrednio do komórek tłuszczowych, prowadząc do ich rozbicia i eliminacji w naturalnych procesach metabolicznych, a pozostałe 20% fal powoduje przyjemne odczucia termiczne w trakcie zabiegu. W związku z tym, że podczas zabiegu nasza skóra praktycznie się nie nagrzewa, ryzyko jej uszkodzenia jest zdecydowanie mniejsze. Dodatkowo mikrofale powodują skurcz włókien kolagenowych, co stymuluje je do produkcji nowego kolagenu i przyczynia się do poprawy jędrności skóry.

Urządzenie wyposażone jest w dwie głowice, które umożliwiają pracę na różnej głębokości. Pozwala to na pełną kontrolę nad dostarczaną mocą, a także na dostosowanie parametrów do potrzeb Pacjenta. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny, a my możemy liczyć na wszechstronne działanie, które pozwoli nam uzyskać skuteczne efekty także w przypadku walki z cellulitem, czy drugim podbródkiem.

Głowica płytkiego działania - ujędrnia skórę i zwalcza powierzchniowy cellulit.

Głowica płytkiego działania powoduje mocno skoncentrowane, powierzchniowe nagrzewanie. W kontrolowany sposób rozpuszcza włóknisty kolagen i wywołuje obkurczanie zewnętrznych włókien kolagenowych. W efekcie zarówno ujędrnia, jak i modeluje przypowierzchniową tkankę łączną.

Głowica głębokiego działania – eliminuje tkankę tłuszczową i głęboki cellulit.

Głowica głębokiego działania powoduje głębokie nagrzewanie doprowadzające do drgania komórek tłuszczowych i rozpuszczania głębszych włókien kolagenowych. Wywołuje tym lipolizę komórek tłuszczowych i modelowanie włókien kolagenowych.

Co musisz wiedzieć

Czas zabiegu
od 1h
Cena zabiegu
w zależności od lokalizacji, od 600 zł
Znieczulenie
Nie
Odstęp pomiędzy zabiegami
3-4 tygodnie
Liczba zabiegów w serii
4-6
Obszar
podbródek, brzuch, boczki, uda, ramiona (pelikany), pośladki, plecy
Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Zabiegi z wykorzystaniem technologii zimnych mikrofal pomagają:

 • Zredukować tkankę tłuszczową
 • Zmniejszyć obwód wybranej partii ciała
 • Wymodelować sylwetkę
 • Zlikwidować drugi podbródek
 • Ujędrnić i poprawić wygląd skóry po ciąży lub odchudzaniu
 • Pozbyć się cellulitu w każdym stadium zaawansowania
Redukcja lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz poprawa jędrności skóry, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu oraz stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych.

Redukcja lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz poprawa jędrności skóry, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu oraz stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych.

Redukcja lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz poprawa jędrności skóry, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu oraz stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych.

Ekspert radzi

Dominika Kwiecińska, Kosmetolog, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

„Zabieg modelowania sylwetki z wykorzystaniem zimnych mikrofal nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zalecamy jednak, aby przez kilka dni powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego, wizyt w saunie oraz spożywania alkoholu. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów wyszczuplających, najlepsze efekty terapeutyczne uzyskamy prowadząc jednocześnie zdrowy tryb życia, pijąc dużą ilość wody i wykonując aktywność fizyczną.

Aby zoptymalizować działanie technologii zimnych mikrofal, wzmocnić i przyspieszyć efekty zabiegu, warto zdecydować się na terapię łączoną z masażem próżniowym (endermologią). W przypadku jeśli głównym problemem jest utrata jędrności skóry, doskonałym rozwiązaniem będzie dodatkowo wykonanie zabiegu termoliftingu”

- mówi Dominika Kwiecińska, Kosmetolog Besthetic Clinic

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda zabieg?
Po dokładnym wywiadzie i wykluczeniu przeciwwskazań wykonywane są zdjęcia oraz pomiary sylwetki przed podjętą terapią oraz w jej trakcie. Ta czynność ma na celu monitorowanie efektów zabiegowych. Kosmetolog dokładnie odmierza obszary poddawane zabiegowi, aby w precyzyjny sposób dostarczyć energię mikrofal do tkanki. Podczas większości zabiegów stosuje się kolejno dwie głowice, aby działać na różnych głębokościach. Głowica płytkiego działania ujędrnia i odmładza skórę, a także redukuje powierzchowny cellulit. Głowica głębokiego działania odpowiada za usuwanie tkanki tłuszczowej oraz eliminację głębokiego cellulitu.
Czy zabieg jest bolesny?
W trakcie zabiegu odczuwalne jest intensywne ciepło. Urządzenie wyposażone jest w system chłodzący, który podnosi komfort Pacjenta.
Jakie są przeciwwskazania?

Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny, jednak ze względu na użycie mikrofal o wysokiej częstotliwości, istnieją różne przeciwwskazania do jego wykonania.

Bezwzględne przeciwwskazania to:

 • Niewydolność lub zaburzenia pracy serca
 • Ciężkie choroby naczyń krwionośnych
 • Nowotwór złośliwy obecnie i do 5 lat po przebyciu
 • Niewydolność/zaburzenia czynności nerek lub wątroby
 • Aktywne zapalenie błony śluzowej
 • Zakrzepowe zapalenie żył, zakrzepy żylne
 • Ciąża i do 2 miesięcy po porodzie
 • Karmienie piersią (do 10 miesięcy po porodzie)
 • Choroby zakaźne (zwłaszcza zapalenie wątroby typu B i C)
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi/skaza krwotoczna
 • Niewyrównana cukrzyca typu I lub II
 • Implanty/rozruszniki serca
 • Pacjenci po przeszczepach
 • Pacjenci z implantami do głębokiej stymulacji mózgu
 • Rozpoznana nadwrażliwość na urządzenie
 • Pacjenci z BMI >30 (zabieg zalecany jest tylko w przypadku otłuszczenia miejscowego, a nie otyłości)

Zabieg jest względnie przeciwwskazany, jednak w pewnych wyjątkach, po konsultacji z lekarzem może zostać wykonany w przypadku:

 • Patologicznych stanów skóry
 • Zaburzeń gojenia
 • Skłonności do powstawania bliznowców
 • Nowotworu złośliwego przebytego ponad 5 lat temu
 • Leczenia przeciwzakrzepowego
 • Przebytego zapalenia żył lub zakrzepicy
 • Obecności teleangiektazji w obszarze zabiegu
 • tłuszczaków w obszarze zabiegu
 • Chorób autoimmunologicznych
 • Żylaków
 • Cukrzycy
 • Kobiet karmiących piersią po upływie 10 miesięcy od porodu
 • Problemów z ciśnieniem krwi
 • Osób o wskaźniku BMI powyżej 30

Zabieg nie powinien być wykonywany obszarach skóry pokrytych tatuażem lub makijażem permanentnym, gdyż metaliczne składniki niektórych pigmentów mogą wchodzić w interakcje z falami.

Jakich efektów mogę się spodziewać?
Efekty zabiegowe są uzależnione od predyspozycji klienta, jego stylu życia oraz od stosowania się klienta do zaleceń pozabiegowych. Przy odpowiednio dobranej kuracji po wykonaniu serii zabiegów możliwe jest zredukowanie cellulitu, wygładzenie i ujędrnienie skóry a także wyszczuplenie sylwetki.
Po jakim czasie widać efekty?
Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze rezultaty przynosi seria zabiegów, dostosowana do indywidualnych cech pacjenta, zwykle 4-6 zabiegów. W przypadku usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej zabiegi wykonuje się w odstępie 4 tygodni, zaś w przypadku redukcji cellulitu i ujędrniania skóry w odstępie 3 tygodni.
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Efekty zabiegu są długotrwałe pod warunkiem stosowania się klienta do zaleceń pozabiegowych. Aby jak najdłużej utrzymać efekty należy stosować odpowiednią do danych potrzeb organizmu dietę oraz wdrożyć aktywność fizyczną.
Czy zabieg trzeba powtarzać?
W zależności od indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta, najlepsze rezultaty przynosi zwykle seria 4-6 zabiegów. W przypadku usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej zabiegi wykonuje się w odstępie 4 tygodni, zaś w przypadku redukcji cellulitu i ujędrniania skóry w odstępie 3 tygodni.
Jak może wyglądać skóra po zabiegu?
Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, jednak jest to efekt przejściowy i trwa do kilku godzin od zabiegu. W przypadku pracy na tkance tłuszczowej może pojawić się obrzęk i tkliwość miejsca poddanego zabiegowi, a czasem stwardnienie, drętwienie i uczucie świądu, które ustępują w ciągu kilku dni od zabiegu.
Jak się przygotować do zabiegu?
Co najmniej tydzień przed sesją zabiegową należy zrezygnować z używania kremów nawilżających i zmiękczających w partiach ciała, które będą objęte zabiegiem. Jest to spowodowane wysokim stopniem absorpcji mikrofal przez wodę – może to zmniejszyć przenikanie mikrofal do tkanki tłuszczowej. Dzień przed zabiegiem pacjent nie powinien pić alkoholu, rekomendujemy natomiast wypicie co najmniej 2 litrów wody.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Przez dwa dni po zabiegu należy chronić miejsca zabiegowe przed promieniowaniem słonecznym. W przypadku wystąpienia podrażnienia lub rumienia pacjent powinien unikać sauny, gorących kąpieli i gorącej wody, aż do ustąpienia objawów. W razie wystąpienia stanu zapalnego, który jest normalną reakcją organizmu, nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych. Po zabiegu zaleca się stosowanie zbilansowanej, lekkostrawnej diety i picie dużej ilości wody (2-3l dziennie). Do 24h po zabiegu nie należy spożywać alkoholu 24h Zaleca się masować okolicę zabiegową 2 razy dziennie przez około 5 minut. Warto rozważyć kurację łączoną wraz z endermologią celem wzmocnienia i przyspieszenia efektów pozabiegowych. Powrót do aktywności fizycznej rekomendujemy po około 3-4 dniach.

Opinie

Jestem w trakcie zabiegów depilacji laserowej ale już jestem zadowolony z efektów, polecam te miejsce, czułem się komfortowo. Podejście kosmetologa profesjonalne.

Norbert M.

Cieszę się, ze odkryłam to miejsce. Jest tu bardzo przyjemnie i profesjonalnie. Pani Kinga dokładnie wytłumaczyła mi przebieg i działanie zabiegu oraz zarekomendowała plan działania. Czuję się zaopiekowana :) Dziękuję!

Anna C.

Bardzo kameralne miejsce wypełnione pozytywną energią i spokojem! Masaż we wspaniałej atmosferze, z wyczuciem, zapewniający głęboki relaks i odprężenie. Dziękuję 🙏

Dorota A.

Chociaż żyję dopiero niecałe 7 miesięcy to zabawy u cioci Madzi w recepcji są najlepsze (kiedy mama jest na zabiegach). Agu!

Marta J.

Bardzo fajny zabieg.Skóra jest wyraźnie”lżejsza”,rozświetlona, nawilżona. Pani kosmetolog Dominika, bardzo zaangażowana, dokładna. Sam salon nowy, urządzony ze smakiem. Miło się tam przebywa. Polecam.

Marta K.

Jestem zachwycona! I samym miejscem (oferta, atmosfera, wystrój, lokalizacja) i panią Dominiką, u której byłam już na kilku zabiegach. Pani Dominika ma indywidualne podejście do klienta, inicjatywę, jest bardzo profesjonalna i życzliwa, a wizyty przebiegają w świetnej atmosferze. Szczerze polecam! (z lekką obawą, żeby zostały jakieś wolne terminy;)))

Justyna S.

Namówiony przez rodzinę i przyjaciół poszedłem spróbować, po bezpłatnej konsultacji zdecydowałem się na zabieg oczyszczająco odmładzający - REWELACJA! zabieg komfortowy a efekt wow! Miła profesjonalna obsługa, przy okazji dużo informacji jak dbać o skórę także polecam :-)

Andrzej Ł.

Wykonałam zabieg zamykania naczyń u Pani Kingi, jestem bardzo zadowolona z efektu zabiegu oraz przebiegu wizyty! A sam klimat w klinice bezkonkurencyjny! Polecam i na pewno będę wracać 😍

Karolina W.

Fantastyczne miejsce. Bardzo kameralne, bez nadęcia. Pomogą, doradzą, pokierują. Ciepło i uprzejmie. Z dużą cierpliwością, a przecież tysiąc pytań do.. :-) Pełen profesjonalizm i zadbanie o klienta. Polecam dr Klaudię Simon. Wrócę na pewno!

Magda C.

Serdecznie polecam! Byłam tu na masażu relaksacyjnym- poziom wykonania wręcz mistrzowski. Takiego odprężenia dawno nie czułam! Klinika pięknie urządzona, z dbałością o każdy szczegół. Na uwagę zasługują również zaawansowane nowe technologie dostępne w klinice oraz bardzo pozytywna atmosfera bijąca od zespołu. Będę polecać! 😍

Magdalena G.

Wspaniałe miejsce, widać tutaj pasję i troskę o klienta. Sam zabieg depilacji przeprowadzony z najwiekszą starannością, o wszystkim byłam informowana z wyprzedzeniem i w trakcie zabiegu. Pani Dominika zadbała o moj komfort w 100%. Serdecznie polecam, ja będę wracać regularnie :)

Marta M.

Nowe, super miejsce na mapie Warszawy. Piękny lokal, parking dostępny obok, miła i profesjonalna obsługa. W ramach pierwszej wizyty testowałam depilację laserową i od razu umówiłam się na kolejne spotkania. Zdecydowanie miejsce godne polecenia!

Marlena S.

Piękne wnętrze i profesjonalna obsługa. Można odetchnąć i oddać się w ręce kogoś, kto kompleksowo zajmie się Twoją skórą. Dostałam diagnozę skóry, propozycję codziennej pielęgnacji, zalecenie wizyty u lekarza oraz sugestię dotyczącą zabiegów. Pierwszy już za mną- skóra po nim została ożywiona, odświeżona i oczyszczona. Szczerze polecam.

Ewa B.

Polecam wszystkim usługa wykonana profesjonalnie z indywidualnym podejściem do klienta . Jestem bardzo zadowolona i napewno wrócę :)

Agata G.

Przemiła i profesjonalna obsługa. Pani Magdalena była bardzo delikatna w trakcie zabiegu. Czułam się zaopiekowana. Jestem zadowolona z efektu i na pewno wrócę 😊 polecam

Anna K.

Besthetic to nowoczesna klinika o pięknym wystroju, oferująca szeroką gamę zabiegów na twarz i ciało. Osobiście serdecznie polecam zabiegi z Panią Kingą, która jest nie tylko wyśmienitą i wysoko wykwalifikowaną specjalistką, ale również niezwykle sympatyczną i życzliwą osobą. Pani Kinga starannie dobiera zabieg odpowiadający potrzebom klienta i wykonuje go z wyjątkową precyzją. Odbywa się to w atmosferze pełnego zaufania i dyskrecji, a miła rozmowa z Panią Kingą sprawia, że czas spędzony w klinice Besthetic jest niezwykle przyjemny. Szczerze polecam!

Elżbieta H.

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna.

Besthetic Clinic, Logo
ul. Białej Koniczyny 15 lok. U3
02-757 Warszawa (Mokotów)

Wejście od placyku Jaśminowy Zakątek

Bezpłatne parkowanie!

Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 15:00

© 2022 Besthetic, wszelkie prawa zastrzeżone