Likwidacja nadmiernego pocenia, Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej
Likwidacja nadmiernego pocenia

TOKSYNA BOTULINOWA
Leczenie nadpotliwości botoksem

Pocenie to bardzo przydatny mechanizm, dzięki któremu nasze ciało reguluje temperaturę. Niestety, nadmierne pocenie się (nadpotliwość, hiperhydroza), jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu i mokrych plam np. pod pachami, a w rezultacie dużego dyskomfortu i uczucia skrępowania. Nadpotliwość może dotyczyć różnych obszarów ciała, takich jak pachy, dłonie, stopy lub twarz. W celu zmniejszenia nadmiernego pocenia stosowane jest leczenia toksyną botulinową, która powoduje blokowanie impulsów nerwowych odpowiedzialnych za stymulację gruczołów potowych.

Na czym polega zabieg?

Toksyna botulinowa typu A, jest neurotoksyną naturalnie wytwarzaną przez bakterie z rodzaju Clostridium botulinum. Proces leczenia nadpotliwości polega na wstrzyknięciu małych dawek toksyny botulinowej bezpośrednio w obszarach, które nadmiernie się pocą. Toksyna botulinowa blokuje impulsy nerwowe do gruczołów potowych, powodując tymczasowe zahamowanie wydzielania potu. Proces ten nie wpływa na zdolność organizmu do ochładzania się przez pocenie się w innych obszarach ciała.

Toksyna botulinowa jest również stosowana w leczeniu innych schorzeń. Może być używana do leczenia migreny, nadaktywności pęcherza moczowego, skurczu mięśnia okrężnego oka, skurczu szyi, nadmiernego napięcia mięśniowej (spastyczności) czy nawet przy leczeniu chrapania. Poza tym, ma ona również zastosowanie estetyczne. Wygładza zmarszczki mimiczne, takie jak zmarszczki na czole, kurze łapki wokół oczu i zmarszczki między brwiami. Podnosi także linię brwi, nadając twarzy bardziej młodzieńczy wygląd. Należy podkreślić, że toksyna botulinowa powinna być stosowana wyłącznie pod nadzorem lekarza. Zastosowanie i dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie dla każdego pacjenta, biorąc pod uwagę jego potrzeby i stan zdrowia.

Co musisz wiedzieć

Czas zabiegu
ok. 30 minut
Cena zabiegu
od 1600zł
Znieczulenie
Nie
Odstęp pomiędzy zabiegami
3-5 miesięcy
Liczba zabiegów w serii
1
Obszar
pachy, dłonie, podeszwy stóp
Besthetic Clinic, Medycyna Estetyczna, Kosmetologia, Gabinet Medycyny Estetycznej

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Toksyna botulinowa typu A jest lekiem, którego zastosowanie w celu leczenia nadmiernej potliwości powoduje znaczne lub całkowite ograniczenie pocenia w obszarze, w którym przeprowadzony został zabieg. Dzięki temu możliwe jest uporanie się z problemem pocenia się stóp, pach i dłoni.

Ważne

Warto zaznaczyć, że leczenie nadpotliwości botoksem powinno być przeprowadzane przez wykwalifikowanego lekarza. Istnieje wiele czynników, takich jak stan zdrowia, obszar do leczenia i inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do tego rodzaju terapii. Lekarz może ocenić indywidualny przypadek i zalecić odpowiednie działania.

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda zabieg toksyną botulinową w gabinecie Besthetic Clinic w Warszawie?
Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, Lekarz precyzyjnie określa pole nadmiernej potliwości, wykonując w tym celu tzw. test jodowo-skrobiowy. Następnie śródskórnie wprowadza niewielkie ilości roztworu toksyny botulinowej bardzo cienką igłą.
Czy zabieg jest bolesny?
Ból związany ze wstrzyknięciem, jest minimalny, wielu pacjentów porównuje go do ukłucia przez komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, a więc bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność.
Jakie są przeciwwskazania?

Stosowanie toksyny botulinowej wykluczone jest w przypadku:

  • Nadwrażliwości na toksynę botulinową typu A
  • Ciąży i okresu laktacji
  • Ciężkich alergii
  • Choroby nowotworowej
  • Aktywnej opryszczki
  • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • Stanów zapalnych i infekcji w planowanych miejscach wstrzyknięć
  • Zaburzeń krzepnięcia krwi, koagulopatie
  • Przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi
  • Przyjmowania streptomycyny, gentamycyny i antybiotyków z grupy aminoglikozydów
Jakich efektów mogę się spodziewać?
W efekcie zastosowania toksyny botulinowej następuje znaczne lub całkowite ograniczenie pocenia w obszarze, w którym przeprowadzony został zabieg. Dzięki temu możliwe jest uporanie się z problemem pocenia się stóp, pach i dłoni.
Po jakim czasie widać efekty?
Bezpośrednio po zabiegu efekt nie jest jeszcze widoczny. Toksyna botulinowa typu A zaczyna działać po ok. 5 dniach od wstrzyknięcia, a pełny efekt leczenia może być widoczny dopiero po ok. 14 dniach. Wydzielanie potu z okolicy poddanej zabiegowi całkowicie zaniknie na ok. 6 miesięcy. Czas ten jest indywidualny i zależny od wieku pacjenta, stanu jego skóry oraz okolic podania botoksu.
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Efekty leczenia nadpotliwości toksyną botulinową utrzymują się przez okres od 4 do 12 miesięcy, co wynika z indywidualnej zdolności do regeneracji włókien unerwiających gruczoły potowe. Po tym czasie zaleca się powtórzenie procedury, inaczej objawy nadpotliwości powrócą.
Czy zabieg trzeba powtarzać?
Dla uzyskania oczekiwanego efektu wystarczy przeprowadzenie 1 zabiegu. Efekt leczenia trwa zwykle od 4 do 12 miesięcy. Zabieg można wykonywać w odstępach od 4 do 6 miesięcy. O kwalifikacji danego pacjenta do zabiegu powinien zdecydować lekarz.
Jak może wyglądać skóra po zabiegu?
Zaraz po zabiegu w miejscu wkłucia pozostanie małe zaczerwienienie, które może się utrzymywać około 20 minut. Po wyjściu z gabinetu można wrócić do pełnej aktywności życiowej i zawodowej.
Jak się przygotować do zabiegu?
Zabieg nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania ze strony Pacjenta.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, jednak w ciągu kolejnych 24h należy unikać wysiłku fizycznego oraz alkoholu, a przez dwa tygodnie po zabiegu nie jest wskazane również nagrzewanie okolicy zabiegowej, opalanie, korzystanie z sauny czy solarium.

Opinie

Jestem w trakcie zabiegów depilacji laserowej ale już jestem zadowolony z efektów, polecam te miejsce, czułem się komfortowo. Podejście kosmetologa profesjonalne.

Norbert M.

Cieszę się, ze odkryłam to miejsce. Jest tu bardzo przyjemnie i profesjonalnie. Pani Kinga dokładnie wytłumaczyła mi przebieg i działanie zabiegu oraz zarekomendowała plan działania. Czuję się zaopiekowana :) Dziękuję!

Anna C.

Bardzo kameralne miejsce wypełnione pozytywną energią i spokojem! Masaż we wspaniałej atmosferze, z wyczuciem, zapewniający głęboki relaks i odprężenie. Dziękuję 🙏

Dorota A.

Chociaż żyję dopiero niecałe 7 miesięcy to zabawy u cioci Madzi w recepcji są najlepsze (kiedy mama jest na zabiegach). Agu!

Marta J.

Bardzo fajny zabieg.Skóra jest wyraźnie”lżejsza”,rozświetlona, nawilżona. Pani kosmetolog Dominika, bardzo zaangażowana, dokładna. Sam salon nowy, urządzony ze smakiem. Miło się tam przebywa. Polecam.

Marta K.

Jestem zachwycona! I samym miejscem (oferta, atmosfera, wystrój, lokalizacja) i panią Dominiką, u której byłam już na kilku zabiegach. Pani Dominika ma indywidualne podejście do klienta, inicjatywę, jest bardzo profesjonalna i życzliwa, a wizyty przebiegają w świetnej atmosferze. Szczerze polecam! (z lekką obawą, żeby zostały jakieś wolne terminy;)))

Justyna S.

Namówiony przez rodzinę i przyjaciół poszedłem spróbować, po bezpłatnej konsultacji zdecydowałem się na zabieg oczyszczająco odmładzający - REWELACJA! zabieg komfortowy a efekt wow! Miła profesjonalna obsługa, przy okazji dużo informacji jak dbać o skórę także polecam :-)

Andrzej Ł.

Wykonałam zabieg zamykania naczyń u Pani Kingi, jestem bardzo zadowolona z efektu zabiegu oraz przebiegu wizyty! A sam klimat w klinice bezkonkurencyjny! Polecam i na pewno będę wracać 😍

Karolina W.

Fantastyczne miejsce. Bardzo kameralne, bez nadęcia. Pomogą, doradzą, pokierują. Ciepło i uprzejmie. Z dużą cierpliwością, a przecież tysiąc pytań do.. :-) Pełen profesjonalizm i zadbanie o klienta. Polecam dr Klaudię Simon. Wrócę na pewno!

Magda C.

Serdecznie polecam! Byłam tu na masażu relaksacyjnym- poziom wykonania wręcz mistrzowski. Takiego odprężenia dawno nie czułam! Klinika pięknie urządzona, z dbałością o każdy szczegół. Na uwagę zasługują również zaawansowane nowe technologie dostępne w klinice oraz bardzo pozytywna atmosfera bijąca od zespołu. Będę polecać! 😍

Magdalena G.

Wspaniałe miejsce, widać tutaj pasję i troskę o klienta. Sam zabieg depilacji przeprowadzony z najwiekszą starannością, o wszystkim byłam informowana z wyprzedzeniem i w trakcie zabiegu. Pani Dominika zadbała o moj komfort w 100%. Serdecznie polecam, ja będę wracać regularnie :)

Marta M.

Nowe, super miejsce na mapie Warszawy. Piękny lokal, parking dostępny obok, miła i profesjonalna obsługa. W ramach pierwszej wizyty testowałam depilację laserową i od razu umówiłam się na kolejne spotkania. Zdecydowanie miejsce godne polecenia!

Marlena S.

Piękne wnętrze i profesjonalna obsługa. Można odetchnąć i oddać się w ręce kogoś, kto kompleksowo zajmie się Twoją skórą. Dostałam diagnozę skóry, propozycję codziennej pielęgnacji, zalecenie wizyty u lekarza oraz sugestię dotyczącą zabiegów. Pierwszy już za mną- skóra po nim została ożywiona, odświeżona i oczyszczona. Szczerze polecam.

Ewa B.

Polecam wszystkim usługa wykonana profesjonalnie z indywidualnym podejściem do klienta . Jestem bardzo zadowolona i napewno wrócę :)

Agata G.

Przemiła i profesjonalna obsługa. Pani Magdalena była bardzo delikatna w trakcie zabiegu. Czułam się zaopiekowana. Jestem zadowolona z efektu i na pewno wrócę 😊 polecam

Anna K.

Besthetic to nowoczesna klinika o pięknym wystroju, oferująca szeroką gamę zabiegów na twarz i ciało. Osobiście serdecznie polecam zabiegi z Panią Kingą, która jest nie tylko wyśmienitą i wysoko wykwalifikowaną specjalistką, ale również niezwykle sympatyczną i życzliwą osobą. Pani Kinga starannie dobiera zabieg odpowiadający potrzebom klienta i wykonuje go z wyjątkową precyzją. Odbywa się to w atmosferze pełnego zaufania i dyskrecji, a miła rozmowa z Panią Kingą sprawia, że czas spędzony w klinice Besthetic jest niezwykle przyjemny. Szczerze polecam!

Elżbieta H.

Prezentowany opis procedury ma charakter ogólny i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu jest zawsze indywidualna konsultacja kosmetologiczna.

Besthetic Clinic, Logo
ul. Białej Koniczyny 15 lok. U3
02-757 Warszawa (Mokotów)

Wejście od placyku Jaśminowy Zakątek

Bezpłatne parkowanie!

Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 20:00
Sobota: 09:00 - 15:00

© 2022 Besthetic, wszelkie prawa zastrzeżone